Już ponad 20 tys. wniosków o 300 plus

ZUSŁódzkie Wtorek, 04 lipca 20237
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W pierwszych dniach lipca w województwie łódzkim złożono już ponad 20 tys. wniosków na 28 tys. dzieci.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. 

W ramach programu „Dobry Start” rodzice, bez względu na to jaki mają dochód, mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, czyli na przykład na zakup podręczników, zeszytów, czy przyborów szkolnych. Warto przypomnieć, że wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów – informuje Monika Kiełczyńska, rzecznik prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Wnioski o 300 zł dla ucznia można składać do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września.

 Samo złożenie wniosku jest bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać, by bezbłędnie wpisać dane takie jak: prawidłowy numer PESEL dzieci, nazwę oraz adres szkoły czy aktualny numer konta, na które zostanie przekazane świadczenie - dodaje Monika Kiełczyńska.

Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Wnioskować można także przez aplikację mobilną mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

upokarzanie nas ~upokarzanie nas (Gość)04.07.2023 21:02

'Zielone dziadowanie' dla Polaków, prawo mów, że człowiek ma godną pracą i płacą zapracować na potrzeby swoje i rodziny.

20


PoP ~PoP (Gość)04.07.2023 11:06

Wielu się cieszy, że dostaje COŚ za darmo od rządu. Marna to pociecha bo nasze pensje cały czas maleją ze względu na najwyższą w Europie inflację.

06


Będziemy Milionerami ~Będziemy Milionerami (Gość)04.07.2023 21:15

Rozdawania pieniędzy powinno być karalne ! Rozumiem ulgi czy bony, ale rozdawanie gotówki to kardynalny błąd
Wiadomo , że idą wybory i wyborcy powinni zrobić rachunek sumienia czyimi wspólnikami zostaną i jaką przyszłość szykują swoim dzieciom

13


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat