W niedzielny wieczór, 2 lutego, odbył się wyjątkowy spektakl w reżyserii Tomasza Balcerka. Było to niezwykłe wydarzenie, które nie tylko dostarczyło artystycznych wrażeń, ale także uczciło 45-lecie pracy scenicznej jego twórcy.
Chociaż nowy rozkład jazdy wejdzie w życie dopiero w połowie grudnia, już teraz czas pomyśleć o zmianach, które powinny się w nim znaleźć. Od 3 lutego mieszkańcy Województwa Łódzkiego będą mogli składać wnioski do projektu rozkładu jazdy 2025/2026 dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Polregio.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 17-latkę, która regularnie okradała jedną z drogerii na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Głównym łupem kobiety były kosmetyki do pielęgnacji i makijażu. Amatorka cudzego mienia usłyszała już zarzuty. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Prezydent miasta Juliusz Wiernicki i Komendant Miejski Policji mł. insp. Radosław Malanowski podpisali porozumienie dotyczące dofinansowania patroli ponadnormatywnych. Dzięki dodatkowym środkom zwiększy się liczba policyjnych patroli na ulicach, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
Piotrcovia pokonała w meczu 14. Serii ORLEN Superligi MKS URBIS Gniezno 31:25 (15:16), a druga połowa była prawdziwym koncertem w wykonaniu zespołu prowadzonego przez Horatiu Pascę. W roli dyrygenta wystąpiła wracająca do wysokiej formy, rekonwalescentka Romana Roszak, a wtórowała jej między słupkami Karolina Sarnecka.
12 złotych medali na Mistrzostwa Świata w Bolonii zdobyli podopieczni szkoły tańca Woźniakowska Aerial. Wszystkich medali przywieźli aż 14.
Powiat radomszczański od lat angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska, ale program ERA Eko, który zyskuje na znaczeniu w 2025 roku, to krok milowy. Dzięki dedykowanym funduszom w wysokości 300 tysięcy złotych rocznie, Powiat stawia na ekologiczne inwestycje, które realnie wpłyną na poprawę jakości życia jego mieszkańców i kształtowanie proekologicznych postaw w lokalnych społecznościach.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbyły się w piątek uroczystości upamiętniające 120 rocznicę strajku szkolnego. Organizatorami byli uczniowie i nauczyciele I oraz II Liceum Ogólnokształcącego. W Piotrkowie w 1905 roku największy strajk odbył się w gimnazjum męskim (obecne I LO) i żeńskim (II LO).
Danuta Gwóźdź, Jolanta Latocha i Dariusz Łęczycki – to Zasłużeni dla Gminy Wolbórz. Statuetki podczas koncertu noworocznego, wręczył nagrodzonym Andrzej Jaros burmistrz Wolborza.
Trudno uwierzyć, ale wtedy się to udało. Piotrków w latach osiemdziesiątych mógł się poszczycić własnym, w pełni profesjonalnym big-bandem grającym na poziomie, którego nawet dzisiaj trudno byłoby się powstydzić. Założycielem i dyrygentem zespołu zawiązanego wtedy przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie był Marek Kuciapiński.