Podczas wyborów Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2015, które odbyły się w Opocznie I miejsce zajęła Angelika Stępień z Piotrkowa.
I Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur zdominowali Kenijczycy, zwyciężył David Metto z czasem 01:05:15, drugie miejsce zajął Gilbert Kipkosgei (01:05:50), a na najniższym stopniu podium uplasował się Masai Moses Komon (01:06:31), najszybszy wśród piotrkowian był Jan Wychowałek (01:16:27), który zajął ósme miejsce.
Ponad 500 osób, w tym 132 piotrkowian i piotrkowianek weźmie udział w I Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur, który rozpocznie się już w piątek o godzinie 21.00.
W piątkowy wieczór w Piotrkowie będzie można nie tylko pobiegać, ale również popływać.
Kilka dni temu pomiędzy basenem a kortami tenisowymi przy ul. Belzackiej w Piotrkowie rozpoczęto prace drugiego etapu budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego.
Firma Haering, należąca do światowych liderów producentów detali precyzyjnych oraz podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, otworzy swój zakład w Stanach Zjednoczonych. Już teraz są plany, by pracownicy z Piotrkowa pomagali w rozwijaniu amerykańskiej fabryki.
Piotrkowska lekkoatletka Aleksandra Nowakowska pobiła swój rekord życiowy w skoku wzwyż. Podczas IX Ogólnopolskiego Mityngu Skoku Wzwyż Kaper Cup 2015, zorganizowanego na boisku wielofunkcyjnym przy Gimnazjum nr 1 w Iławie, piotrkowianka pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 178 cm.
Łódzkie ma umowę partnerską z prowincją Syczuan w Chinach. Porozumienie podpisali w stolicy regionu - mieście Chengdu - marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i gubernator prowincji Wei Hong. W ceremonii, oprócz przedstawicieli strony polskiej, uczestniczyło ponad 300 chińskich przedsiębiorców.
Barwil-Omega obronił tytuł mistrza piotrkowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, ale kolejny tytuł zagwarantował sobie dopiero w ostatnim spotkaniu ze swoim najgroźniejszym rywalem, Bieńkiem-Prym.
Po raz kolejny najlepsi młodzi bilardziści z całej Polski rywalizowali w Rękoraju podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. To jedyny turniej dla młodzików w naszym kraju. Tym razem w tzw. Pupiliadzie rywalizowało 40 osób z 9 klubów. Ich zmaganiom przyglądał się Sebastian Batkowski, młodzieżowy mistrz Europy i wicemistrz świata juniorów z 2013 roku.