W związku z pandemią i ciągłym wzrostem zachorowań oraz zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w mszy świętej w niedzielę i święta do 15 listopada wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.
Jeden z księży, posługujący w parafii pw. św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Trybunalskim jest zakażony koronawirusem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poszukuje osób, które mogły mieć z nim kontakt.
Państwowy Powiatowy Inspektor w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że wśród księży w Parafii Nawiedzenia N.M.P. przy ul. Śląskiej w Piotrkowie wykryto zachorowanie na COVID-19.
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim została zdezynfekowana po tym, jak w lipcowej Mszy Świętej Trydenckiej udział brała tam osoba z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Piotrkowie Trybunalskim poszukuje osób, które uczestniczyły we Mszy Świętej Trydenckiej w kościele farnym.
Już w niedzielę 2 sierpnia w kościele akademickim Panien Dominikanek odbędą się uroczystości odpustowe ku czci patronki Matki Bożej Śnieżnej. Msze święte tego dnia sprawowane będą o godz. 9.30, 11.30 i 20.00.
"Jeden duch, jedno serce" to hasło 151. Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy ruszają w poniedziałek, 6 lipca.
Kolejna edycja Męskiego Publicznego Różańca odbędzie się w Piotrkowie już w sobotę. Organizatorzy liczą na to, że - podobnie jak przed miesiącem - mieszkańcy Piotrkowa i regionu licznie stawią się do wspólnej modlitwy.
Ta wiekowa dama na co dzień jest raczej niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi, bowiem zamieszkuje dzwonnicę przy dawnym kościele Dominikanów. Jest najstarszym piotrkowskim dzwonem. Nosi miano Klara. W odróżnieniu od innych – jak chociażby dzwony z fary czy jezuickie – uniknęła zniszczenia podczas wielkich pożarów miasta czy wojennej konfiskaty. Odlano ją w 1615 roku. Pamięta więc czasy, gdy do Piotrkowa zjeżdżał na obrady Trybunał Koronny, kiedy obradowały tu synody prowincji gnieźnieńskiej, i gdy na miasto spadały bomby niemieckiego Luftwaffe...
Epidemia koronawirusa nie wystraszyła wiernych. Kilkaset osób uczestniczyło w procesji Bożego Ciała, która wyruszyła z klasztoru ojców bernardynów w Piotrkowie i tradycyjnie przeszła ulicami Słowackiego, Sienkiewicza i Narutowicza. Niewiele mniej wiernych było na procesji, która przeszła wokół kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.