Policjanci piotrkowskiej drogówki kolejny raz prowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na kierowców pojazdów ciężarowych. Działania objęły teren Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego, gdzie policjanci pojawili się na wyznaczonych drogach, na których występują ograniczenia związane z ruchem samochodów ciężarowych. Jeżdżące po mieście duże ciężarówki o masie kilkunastu ton niszczą nawierzchnię dróg ale też są sporym utrudnieniem dla mieszkańców powodując utrudnienia w ruchu.
Grupa kilkudziesięciu osób z Piotrkowa i okolic, zebrała się w niedzielę (25 kwietnia) przed południem przy kąpielisku "Słoneczko", by posprzątać teren wokół niego oraz w rejonie jeziora Bugaj. "Uzbrojeni" w worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne, pracowali przez kilka godzin, dzięki czemu udało się im oczyścić spory teren.
Łódzkie Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatną powtórkę z matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty, aż do 22 maja (z pominięciem 1 maja). Dwie pierwsze lekcje zgromadziły przed komputerami blisko 500 uczniów. Kolejna już dziś (24 kwietnia), o 12.00.
- Zaczynamy nowe życie – mówili lokatorzy odrestaurowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 16, którzy w piątek (23 kwietnia) odebrali klucze do swoich mieszkań. Budynek przy ul. Zamurowej 16 to największa i jednocześnie ostatnia z kompleksu trzech odrestaurowywanych kamienic, w których urządzono mieszkania. Tym razem klucze do nowego „M” z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka odebrało dziesięć rodzin.
Blisko 7 mln złotych trafi do Piotrkowa i powiatu z Funduszu Rozwoju Dróg, które zostaną przeznaczone na ważne inwestycje w infrastrukturę drogową. Większość z tej kwoty i rekordowe dofinansowanie trafi do samorządu powiatu piotrkowskiego, który we współpracy z gminą Czarnocin zrealizuje za te pieniądze przebudowę fragmentu drogi do Tuszyna.
Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi przygotowało kolejny film z cyklu ,,Świadectwo Pamięci". Tym razem poświęcony historii tragicznego transportu radiostacji AK w Parzniewicach.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Polska Akcja Humanitarna ostrzega, że w wyniku zmian klimatu i coraz częstszych ekstremalnych zjawisk pogodowych już teraz miliony ludzi muszą uciekać ze swoich domów. Sytuacja zaostrza się z roku na rok, a do 2050 r. aż miliard osób może mieszkać na terenach, które nie będą przygotowane na konsekwencje katastrofy klimatycznej. Czeka je ucieczka albo śmierć.
Konwencja Krajowa Porozumienia oraz Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to tematy środowej konferencji prasowej zorganizowanej w Rynku Trybunalskim. Udział w niej wziął wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, jednocześnie prezes zarządu okręgu piotrkowskiego Porozumienia Jarosława Gowina oraz lokalni działacze tej partii.
W ramach pakietu działań dla rozwoju upraw rolnych pod nazwą „Pozytywne Rolnictwo”, firma PepsiCo ogłosiła nowe cele, jakie zamierza zrealizować do roku 2030. Obejmują one wdrożenie praktyk rolnictwa regeneracyjnego na obszarze 2,8 mln hektarów na całym świecie, co jest praktycznie jednoznaczne z całością obszaru wszystkich upraw prowadzonych na potrzeby działalności PepsiCo. W ten sposób do końca bieżącej dekady firma zamierza zredukować emisje gazów cieplarnianych o co najmniej 3 mln ton. Działania ujęte w programie podejmowane będą także w Polsce, gdzie PepsiCo na stałe współpracuje z 80 gospodarstwami dostarczającymi ziemniaki produkowane w 100% w sposób zrównoważony na łącznym obszarze 5800 hektarów.
Gmina Wola Krzysztoporska znalazła się na trasie budowy nowego gazociągu wysokiego ciśnienia.