Advertisement

Życiowy sukces braci Danielaków

ePiotrkow Poniedziałek, 28 listopada 20221
W weekend życiowy sukces osiągnęli piotrkowscy badmintoniści - bracia Mateusz i Maksymilian Danielakowie. Podczas Yonex Slovenia Future Series zdobyli srebrny medal w grze deblowej.
KKS Ruchu KKS Ruchu

W finale piotrkowianie ulegli reprezentantom Danii Rasmusowi Espersenowi i Kristianowi Kræmerowi 7:21, 15:21. To pierwszy medal zawodników Ruchu w międzynarodowym turnieju elity.

Oczywiście jesteśmy niezwykle szczęśliwi, mamy jednak do tego sukcesu spory dystans. Nie czarujmy się, jesteśmy z bratem przede wszystkim singlistami potrafiącymi grać debla. Z racji tego, że mieszkamy odpowiednio w Warszawie i w Białymstoku, trudno mówić o wspólnym deblowym treningu. A jednak zagraliśmy bardzo dobre zawody, choćby popisowy i wręcz szalony mecz w ćwierćfinale oraz naprawdę dobry – mimo wyniku – mecz w finale. Pomogła też spora doza szczęścia w turniejowej drabince - tak sukces w Mariborze komentuje Mateusz Danielak. 

Max Danielak mówi z kolei, że dla niego to coś niewiarygodnego.

Zaledwie miesiąc temu skończyłem osiemnaście lat i oto zagrałem finał seniorskiego turnieju daleko od Polski. Międzynarodowy wicemistrz Słowenii? Fajnie to brzmi! Ten występ da nam ponadto spory awans w światowym rankingu deblistów, w którym aktualnie jesteśmy na 222 miejscu. Dodatkowo cieszę się, że razem z Mateuszem znaleźliśmy się wśród 16 najlepszych singlistów turnieju, a ja po drodze zostawiłem w pokonanym polu dwóch reprezentantów Francji, Duńczyka i Hindusa" - dodaje drugi piotrkowski zawodnik. 

 


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

KKS Ruch rządzi ~KKS Ruch rządzi (Gość)29.11.2022 00:32

Brawo Panowie

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat