Advertisement

Zosia przyszła na świat na Placu Targowym. Poród odebrał jej tata

sulejow24Region Środa, 12 stycznia 20221160420
Tej nocy rodzice małej Zosi nie zapomną długo. Dziewczynka planowo miała się urodzić w piotrkowskim szpitalu, ale przez niesprzyjające warunki na drodze sprawny i bezpieczny dojazd do niego okazał się niemożliwy. Dziewczynka urodziła się więc w samochodzie na Placu Targowym w Sulejowie, a poród odebrał jej tata, pan Łukasz.

Ładuję galerię...

O niecodziennych narodzinach informuje portal sulejow24.com:

Pozostając bez żadnej pomocy (sulejowski ZRM był w trakcie akcji ratunkowej w innym miejscu w gminie), jedynie pozostając w stałym kontakcie telefonicznym z ratownikiem medycznym będącym na stanowisku operatora 112, na tylnej kanapie auta odbierał poród trwający zaledwie kilka minut.

 

Mama Zosi dostała skurczy przed północą. Pan Łukasz planował zawieźć ją do szpitala, by tam zajął się nią wykwalifikowany personel. Okazało się jednak, że tego dnia kilkunastokilometrowa podróż może być niebezpieczna. Termometr wskazywał -6ºC, a drogi były mocno oblodzone. Szczęśliwie dzięki pomocy operatora ratunkowego udało się przywitać Zosię na świecie. Cała rodzina jest już razem w domu.


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Salowa ~Salowa (Gość)12.01.2022 11:04

Żeby dostać się w tych czasach do szpitala lub lekarza rodzinnego trzeba mieć zdrowe.

50


karol ~karol (Gość)12.01.2022 08:01

Narodziła się nowa świecka tradycja

111


cynik ~cynik (Gość)12.01.2022 09:26

W więc już jest powód żeby ten plac targowy nie został anonimowy. Panie Burmistrzu Sulejowa /złotousty/ nadać temu miejscu imię tej nowonarodzonej dziewczynki ,zgodnie z nową świecką tradycją o której wspomniał internauta karol.
A więc "koncepcja porządkowania" miejsc targowych jest słuszna. Jak rodzić to na ...ładnym placu.

34


G ~G (Gość)12.01.2022 09:19

WykFalifikowany????

100


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat