Advertisement

Zburzyli i zostawili

ePiotrkow Środa, 03 sierpnia 20221278045
Od kilku dni przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim, pomiędzy salonami samochodowymi i byłą siedzibą Biblioteki Pedagogicznej, przechodnie mijają dużą stertę desek, gruzu i śmieci. To pozostałości po stojącym tu do niedawna budynku mieszkalnym. Niestety to wysypisko stwarza realne zagrożenie dla osób przebywających w jego bezpośredniej okolicy, bo nie jest w żaden sposób zabezpieczone.

O niebezpiecznych efektach rozbiórki poinformowała nas jedna z naszych czytelniczek.

Jeśli już zdecydowano się na wyburzenie tego domu, to powinno się też zadbać o to, by w jakiś sposób ogrodzić to miejsce. Teraz dosłownie każdy może bez problemu nawet wejść na szczyt tej góry desek. Wiadomo, że takie pomysły wpadają czasem do głów na przykład dzieciom. Poza tym gdyby pojawił się silny wiatr, to to wszystko będzie fruwać. Nietrudno wyobrazić sobie scenę, gdzie ktoś zostaje uderzony jakąś dyktą - pisze pani Edyta.

 

Wybraliśmy się w opisywaną część miasta, by zweryfikować te informacje. Rzeczywiście teren po rozbiórce jest ogólnodostępny. Czy tak powinno być? To pytanie skierowaliśmy do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Oczywiście takie prowadzenie tego rodzaju czynności jest niedopuszczalne. Pozwolenie na rozbiórkę wydaliśmy w tym przypadku w ubiegłym roku. Ten obszar jest w prywatnych rękach. Działaniami koordynuje kierownik prac i to w jego gestii leży konieczność właściwego zabezpieczenia terenu. My oczywiście przyjrzymy się tej sytuacji i zobowiążemy go do tego - zapewnia Waldemar Gumienny, szef instytucji.

To nie jedyne wyburzenie, którego w ostatnich dniach dokonano w Piotrkowie. Z powierzchni ziemi zniknęły także pozostałości po budynku przy ul. Narutowicza, naprzeciwko klasztoru oo. Bernardynów. W tym miejscu funkcjonował kiedyś skup butelek. Kilka lat temu wyburzono znajdującą się nieopodal kamienicę, a teraz cały ten teren został oczyszczony.


Zainteresował temat?

7

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bezdomny ~Bezdomny (Gość)08.08.2022 10:35

Podeschnie... i pewnie jakiś samozapłon :-/

10


dekkers ~dekkers (Gość)04.08.2022 13:18

Dzisiaj ogrodzili wysypisko biało czerwoną taśmą...

30


ja ~ja (Gość)03.08.2022 14:22

Nie pchać buzi nie na swój teren, a nikomu nic się nie stanie...Proste jak drut.

236


To tyle ~To tyle (Gość)03.08.2022 21:51

Prywatna działka i nic nikomu do tego kto kiedy i jak to uprzątnie. To że komuś się nie podoba nie ma tu nic do rzeczy. Jak widok nie pasuje, to może sobie popatrze" na willę byłego wojewody, obecnie przedszkole samorządowe.

66


? ~? (Gość)04.08.2022 10:01

Ja mam inne pytanie: czy w tym mieście ktoś pilnuje jego estetyki w kwestii zabudowy i ma jakiś koncept urbanistyczny? Uważam, że zupełnie nie, bo nowi właściciele posesji stawiają sobie na niej co chcą, a to parking, a to jakiś nowoczesny koszmarek wśród starej zabudowy, a gdzie indziej rozsypujący się od nowości blok itd itp. Wracając do meritum, inwestor powinien mieć obowiązek posprzątania pozostałości po rozbiórce, przynajmniej ze względów estetycznych, no chyba że znowu będą kręcić jakiś film wojenny...

72


Mi ~Mi (Gość)04.08.2022 08:24

Obciążyć miasto

21


kiszony ogór ~kiszony ogór (Gość)04.08.2022 05:29

a ten syf po ,, Europie ' to nikomu nie przeszkadza,tylko u kogoś widzą

121


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)04.08.2022 09:10

Przecież to z miesiąc już tak leży- nie wierze, że żaden policjant, strażnik miejski czy pracownik inspektoratu tego nie widział

80


lokalny patriota. ~lokalny patriota. (Gość)03.08.2022 20:34

Jacy rządzący takie wizytówki miasta.
Spójrzcie tylko ile pustostanów jest w ścisłym centrum miasta:(((

100


Preampik ~Preampik (Gość)03.08.2022 19:17

To jest wystawa przy reprezentacyjnej, jednej z głównych i najdłuższych oraz tranzytowych ulic Piotrkowa. Świetna reklama, umieśćmy ją w folderach turystycznych, mamy się czym pochwalić.

124


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat