Advertisement

Zainwestują w plac zabaw i siłownię

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 08 sierpnia 202223296
W Piekarkach powstanie nowe miejsce aktywności dla dzieci i dorosłych. Gmina Wola Krzysztoporska otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego na budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej w miejscowości Piekarki. Pozostała część kwoty potrzebnej do wykonania inwestycji, pochodzić będzie z nagrody, jaką gmina otrzymała za promocję szczepień przeciw COVID-19.
fot.: UG w Woli Krzysztoporskiej / zdjęcie poglądowe fot.: UG w Woli Krzysztoporskiej / zdjęcie poglądowe

Gminny projekt obejmuje budowę miejsca, w skład którego wchodzą m.in.: urządzenia zabawowe, urządzenia sportowe, oświetlenie, ławki, kosze na śmieci, rośliny, układ komunikacji wewnętrznej oraz ogrodzenie. Nawierzchnię amortyzującą placu zabaw stanowił będzie piasek, a siłowni zewnętrznej – żwir. Ciągi piesze wykonane będą z kostki betonowej, a w celu zapewnienia bezpieczeństwa bawiącym się dzieciom i ochrony przed dewastacją, plac zostanie ogrodzony i oświetlony.

Gmina Wola Krzysztoporska jest gminą wiejską i w naszych sołectwach brakowało do niedawna atrakcyjnych, innowacyjnych miejsc, gdzie można w aktywny sposób spędzić czas wolny z rodziną. Teraz jest ich coraz więcej. Plac zabaw i siłownia w Piekarkach będzie przestrzenią służącą rekreacji i międzypokoleniowej integracji społecznej. Mieszkańcy Piekarek i okolicznych wiosek od dawna zgłaszali potrzebę stworzenia takiego miejsca, które służyć będzie także poprawie kondycji, zdrowia i nabywaniu odporności, co tak ważne w obliczu nękającej nas pandemii - mówi Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska.


Koszt inwestycji to prawie 205 tys. zł.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)09.08.2022 23:43

Przede wszystkim to sufit nie spadnie ani wilgoć nie wlezie na taki plac zabaw xd, Prościutka inwestycyjka, na którą z środków unijnych większość środków wpłynie na konto gminy, żaden wysiłek. Nie ma się czym szczycić i w kółko opowiadać o tym samym. Prawda jest taka, że reforma oświaty nie wyszła, drogi dziurawe połatane grysikiem, chaszcze w rowach i czym tu się szczycić ?

20


Jarosław singiel ~Jarosław singiel (Gość)08.08.2022 22:40

Wystarczy przejechać się po gminach i zobaczyć jak te super opisane siłownię działają po kilku latach.Zrobic coś porządnie a nie na ilość nawalone tych siłowni nikt o to nie dba pieniądze wyrzucone w błoto od tej szlachetnej Uni czyli z naszych podatków.

20


www ~www (Gość)08.08.2022 10:55

Władze gm Rozprza musicie koniecznie zobaczyć jak powinien wyglądać plac zabaw? Warto się wybrać do gm. Wola Krzysztoporska .

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat