Advertisement

Zagraj w grę i przenieś się w czasie

ePiotrkow Czwartek, 29 września 202211723
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w święcie archiwisty. W piątek (30.09.2022) w siedzibie instytucji przy ul. Jerozolimskiej 29 odbędzie się dzień otwarty. Wszyscy miłośnicy historii będą mogli poznać pracę w archiwum i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Przewidziano m.in. grę miejską.
archiwum ePiotrkow.pl / fot.: Ł. Michalczyk archiwum ePiotrkow.pl / fot.: Ł. Michalczyk

 

Tym razem dzień otwarty tematycznie nawiązuje do tegorocznej, 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej w 1942 r. W związku z tym Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim przygotowało ofertę, której tło historyczne stanowią zarówno dzieje Inspektoratu AK Piotrków, jak również udział ówczesnych pracowników archiwum w ruchu oporu.

Do najważniejszych punktów programu należą prezentacja wystawy „Piotrkowska konspiracja w materiałach archiwalnych ZWZ-AK”, promocja okolicznościowej gazety „Partyzant Piotrkowski 1942”, prelekcja historyczna „Archiwum w latach II wojny światowej” oraz gra miejska zatytułowana „Dziennik dr. Warężaka” - wyliczają przedstawiciele piotrkowskiego archiwum.

 

Piątkowe obchody Dnia Archiwisty rozpoczną się o 10.00 i potrwają do 18.00. Udział w nich może wziąć każdy, a wstęp jest bezpłatny.

 


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)29.09.2022 20:51

Nie trzeba grac w gry zeby przeniesc sie w czasie.Pis juz nas cofnal w rozwoju o kilkadziesiat lat,a pod wzgledem religijnym do sredniowiecza.

22


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat