Z Łódzkiego po olimpijski medal

Łódzkie Wtorek, 09 lipca 20241
Siatkarze z województwa łódzkiego, a także przez lata związani z naszym regionem znaleźli się w kadrze Nikoli Grbicia na IO w Paryżu. Powołanie powędrowało do libero, Pawła Zatorskiego urodzonego w stolicy naszego województwa. W kadrze, znaleźli się również dwaj dobrze znani bełchatowskim kibicom: Grzegorz Łomacz, zawodnik Skry i Marcin Janusz, który zaczynał w drużynach juniorskich tego klubu.
fot.: Piotr Wajman fot.: Piotr Wajman

Paweł Zatorski to również wychowanek popularnych "Pszczół". W latach 2010-2014 reprezentował ich barwy w seniorskiej siatkówce. To najbardziej utytułowany siatkarz w dziejach reprezentacji Polski, zdobył z nią 16 medali. Ostatnim z nich był brąz Ligi Narodów, wywalczony w czerwcu w łódzkiej Atlas Arenie.

 

Igrzyska rozpoczynają się 26 lipca. Pierwszy mecz biało-czerwonych (z Egiptem) zostanie rozegrany dzień później. Wśród rywali w fazie grupowej są jeszcze Włosi i Brazylijczycy. Awans do ćwierćfinału wywalczą po dwie najlepsze ekipy oraz dwa zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Co ciekawe, losowanie grup olimpijskiego turnieju siatkarzy miało miejsce w czerwcu w Łodzi.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Uszatek ~Uszatek (Gość)10.07.2024 18:47

A gdzie Bernatek?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat