Advertisement

Young Design 2021 - Rok Lema

PAPKraj Środa, 10 listopada 20218880
14-sta edycja konkursu dla młodych projektantów, już za nami.
fot.: PAP/S.Leszczyński - wystawa pokonkursowa Young Design 2021 - Rok Lema fot.: PAP/S.Leszczyński - wystawa pokonkursowa Young Design 2021 - Rok Lema

14 października 2021 roku w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Young Design 2021 Rok Lema" – tegoroczna edycja była poświęcona designowi spekulatywnemu. Tematyka była dla uczestników konkursu w takim samym stopniu wymagająca co pobudzająca kreatywność. Laureaci wykazali się wyjątkową przenikliwością i wyczuciem tematu, a zaproponowane rozwiązania zaskoczyły i poruszyły jurorów.

 


Nagrodę główną, ufundowaną przez ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr. hab. Piotra Glińskiego, stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20000 zł, otrzymała Karolina Kruszewska. Karolina Kruszewska to studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, która zaprezentowała przed jury HOSHI- twój prywatny kawałek nieba.

 


W konkursie Young Design 2021 przyznano trzy dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu.

 


Nagrodę Agencji Rozwoju Przemysłu SA w wysokości 10000 zł otrzymała, z rąk dyrektor public relations i marketingu Edyty Żyły, Beata Świętońska - absolwentka socjologii, studentka wzornictwa na warszawskim School of Form, która zaprezentowała przed jury projekt Składane domy- wizja miast przyszłości.

 


Fundacja ARP nagrodę w wysokości 20000 zł przyznała Marcie Klubie - absolwentce Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i we Wrocławiu na kierunku architektura wnętrz, która zaprezentowała przed jury Plantstation, modularną instalację interaktywną.

 


Nagrodę Polskiej Fundacji Narodowej w wysokości 20000 zł otrzymała Anna Eliza Gwiazda - absolwentka wydziału wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, za projekt OSME, współczesnej kapsuły czasu. Laureatce nagrodę wręczyła dyrektor biura Promocji i Realizacji Projektów Polskiej Fundacji Narodowej - Agnieszka Dydycz.

 


W trakcie gali ogłoszono laureatów pilotażowej kategorii Very Young Design dla kreatywnej młodzieży w wieku 13-18 lat. Wśród projektów które spłynęły do konkursu nagrodzono najciekawsze pomysły. Nagrodami w tej kategorii były zestawy klocków lego. Powędrowały one do: Julii Jasińskiej za projekt Sleeplant, Urszuli Jerzak za projekt Filmbook, Michała Szczeszka za projekt Fotel, Kingi Kulpy za projekt Back to the Future, Karoliny Rogóż za projekt Srebrna Przyszłość i Izabeli Musiałowskiej za projekt Solaris przyszłość w teraźniejszości.

 


Kolejną nagrodą w konkursie były warsztaty, które rozwiną kompetencje cyfrowe i pozwolą uczestnikom zagłębić się w świat nowych technologii, organizowane przez Centralny Dom Technologii Fundacji PFR, w których udział otrzymał Maciej Kostrubiec za projekt Futro z Tiulu. Nagrodami były również wejściówki do Centrum Nauki Kopernik, które otrzymali wszyscy finaliści konkursu Very Young Design.

 


Kolejna edycja konkursu Young Design już niebawem, tematyki i terminów szukajcie na https://instytutwzornictwa.com/young-design/ oraz https://www.facebook.com/youngdesignkonkurs

 

 

 

Wystawa stacjonarna w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerska 5/7, w sali Designerów dobiega końca 10.11. br.

 


Zapraszamy na wystawę w formie wirtualnego spaceru link: https://instytutwzornictwa.com/young-design

 


Opisy finałowych projektów oraz skład jury na https://instytutwzornictwa.com/young-design/

 


Partnerem strategicznym konkursu i wystawy jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

 


Partnerem głównym jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

 


Partnerami są: Fundacja ARP, Polska Fundacja Narodowa oraz Polska Agencja Kosmiczna POLSA.

 


Transmisja z gali: https://www.facebook.com/youngdesignkonkurs

 


Źródło informacji: Instytut Wzornictwa Przemysłowego


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat