Reklama

Wyrównany mecz Piotrkowianina z wicemistrzem

Piotrkowianin Czwartek, 14 października 202126384
Nie było niespodzianki w meczu 6. Serii PGNiG Superligi, ale Piotrkowianin zagrał z Orlen Wisłą Płock dobre zawody. Wicemistrz Polski wygrał swój szósty mecz, ale wygrana nie przyszła faworytowi łatwo. Po zaciętym pojedynku zespół Bartosza Jureckiego przegrał 22:25 (8:14).
fot. Piotrkowianin

Po rzutach Marcina Szopy i Piotra Swata Piotrkowianin prowadził w 5. minucie 2:0, a po kwadransie był remis 5:5. Drugi kwadrans pierwszej połowy to zdecydowana dominacja faworyta. Piotrkowianin rzucił w tym okresie spotkania zaledwie trzy bramki, a przyjezdni odpowiedzieli dziewięcioma trafieniami. W 28. minucie było nawet 6:14, ale dwa skuteczne rzuty karne Patryka Grzesika nieco zniwelowały przewagę Orlen Wisły.

 

W drugiej połowie oglądaliśmy takiego Piotrkowianina jakiego chcielibyśmy oglądać zawsze. Walczącego w obronie o każdą piłkę oraz skutecznego w ataku. Dość powiedzieć, że druga połowa zakończyła się trzybramkową wygraną naszej drużyny - 14:11. Punktów za to jednak do swojego dorobku nie dopiszemy. Mecz zakończył się zwycięstwem gości - 25:22.

 

- Po przerwie naprawdę zagraliśmy nieźle i ten zespół przypominał tą drużynę z trzech pierwszych, wygranych meczów. Zauważmy, że graliśmy dzisiaj bez Romka Pożarka, Piotrka Jędraszczyka i Kamila Sadowskiego. Nie mamy się czego wstydzić, myślimy już o wyjeździe do Szczecina - powiedział po spotkaniu Bartosz Jurecki.

 

Na koniec relacji wróćmy do Patryka Grzesika. Trener Piotrkowianina zdecydował o wstawieniu do składu 16-latka. Urodzony w 2005 roku wychowanek Piotrkowianina trzykrotnie wykonywał rzuty karne i nie pomylił się ani razu. Dwa razy nie dał szans jednemu z najlepszych polskich bramkarzy Adamowi Morawskiemu. Zaliczył również piękną asystę przy ostatniej bramce rzuconej przez Filipa Surosza.

 

Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 22:25 (8:14)


Piotrkowianin: Chmurski, Kot, Ligarzewski - Wawrzyniak 1, Doniecki 1, Stolarski 1, Matyjasik 5, Babicz 2, Szopa 1, Swat 4, Surosz 1, Mosiołek 2, Grzesik 3/3, Mastalerz 1, Pacześny
Kary: 14 min (Doniecki x3, Surosz x2, Wawrzyniak, Mastalerz)
Rzuty karne: 3/4

 

MVP Spotkania został Adam Morawski.


Zainteresował temat?

4

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dj ~dj (Gość)15.10.2021 09:17

Propaganda sukcesu. Przekuć porażkę w sukces. Niezagrożony wynik Wisły, rozsądnie nie forsowali tępa. Jedyny sposób na pokonanie Wisły zna pani była prezes.

63


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.10.2021 09:27

Brawo. Przed spotkaniem było wiadomo, zet delikatnie mówiąc, nie jesteśmy faworytem. Ale pomimo różnicy klas miło było oglądać Piotrkowianina. Widać było (w przeciwieństwie do 2 meczów wyjazdowych) wolę walki i ambicje. Zawodnicy nie odpuszczali, aż się raz zakotłowało na boisku. Świetny mecz Matyjasika i Chmurskiego, ale i kilku innych zawodników. Do poprawy gra lewego skrzydła. Pozarek i Jedraszczyk tryskali humorem i chyba szybko wrócą do składu, chociaż kontuzja tego drugiego wydawała się groźna. Bramkarz gości, wiadomo klasa sama w sobie, przyczynił się do sukcesu przyjezdnych. U nas nie zagrał praktycznie Ligarzewski, faktycznie na rozgrzewce nie wyglądał najlepiej, ale Chmurski dał sobie wyśmienicie radę. Byloby fajnie mieć mocną konkurencję na bramce i liczę na to, że bramka wkrótce będzie mocnym punktem naszej drużyny. Brawo, tak grać, nie odpuszczać. Pomimo przegranej ocenić należy, że było całkiem dobrze. W następnym meczu też dajcie z siebie wszystko.

72


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat