Advertisement

Wyjątkowe warsztaty w Focus Mall

Strefa FM Sobota, 22 października 20226
Warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach trwają dzisiaj w Focus Mall w Piotrkowie. Stoisko jest ustawione na placu głównym w pobliżu sklepu H&M.

Ładuję galerię...

Własnoręcznie stworzone naturalne dekoracje można zabrać do domu i w ten sposób choć odrobinę zazielenić swoje najbliższe otoczenie. Warsztaty to również okazja do poszerzenia wiedzy o roślinach.

Jesteśmy tutaj po to, aby szeroko rozmawiać o ekologii, a konkretnie robimy to poprzez warsztaty i konkurs. Warsztaty polegają na tworzeniu kokedamy, czyli japońskiej sztuce tworzenia naturalnych doniczek z ziemi i mchu. Każda osoba może dzisiaj bezpłatnie zasadzić skrzydłokwiat w kokedamie. Roślinę umieszcza się w kuli z ziemi, obtacza się ją mchem i zawiązuje sznurkiem. To bardzo prosty proces, dzięki któremu roślina nie musi być umieszczana w plastikowej donicy, za to może wisieć lub stać na podstawie. Raz w tygodniu tę kulę należy do połowy moczyć przez pół godziny w wodzie - wyjaśnia Jacek Zięba z organizacji Dotlenieni.org.

W sobotę warsztaty rozpoczną się jeszcze o godzinie 16 i 18.

 

Ponadto każdy może wziąć udział w specjalnym quizie sprawdzającym wiedzę z zakresu ekologii, w którym można wygrać nagrody, m.in. hulajnogę.


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pis ~Pis (Gość)23.10.2022 15:52

A mała była ?

11


Hmmm ~Hmmm (Gość)22.10.2022 20:51

Aż dziwne, że nie w Mediatece... tam szanowne władze pchają wszystko co się da, byle ratować honor i udawać, że w Mediatece tętni życie.
Ps. ciekawi mnie jak będzie radził sobie Focus, gdy powstanie N-park na Sulejowskiej. Ilość sklepów w naszym mieście niedługo przewyższy liczbę mieszkańców.

62


ELW ~ELW (Gość)22.10.2022 21:30

Co dzieje z Krzysiem, "prawdziwym patriotą ", 97-00.
Malpki za drogie, czy chory jesteś. Odezwij się.
Może potrzebujesz pomocy.

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat