Wygrana Piotrcovii z Łączpolem Gdynia

MKS Piotrcovia Sobota, 19 kwietnia 20080
To było najlepsze spotkanie w wykonaniu piłkarek Piotrcovii od czasu niesławnej „rewolucji październikowej”. To także najlepszy mecz wicemistrza Polski od momentu, kiedy jego trenerem jest Henryk Rozmiarek. Piotrcovia we własnej hali nadspodziewanie wysoko pokonała gdyński Łączpol 34:25 (15:12).
Foto MIOSTFoto MIOST
Zaczęło się od bardzo szybko zdobytej bramki przez Monikę Stachowską. Po chwili odpowiadają Kristina Repelewska i Katarzyna Mijas, na 2:2 wyrównuje najgroźniejsza w pierwszej połowie w gdyńskim zespole Monika Aleksandrowicz, a po 12 minutach na tablicy świetlnej widnieje wynik 7:7. Gra od początku jest wyrównana, nieco chaotyczna, a zwycięstwo po 30 minutach piotrkowianki zawdzięczają m.in. bardzo skutecznej w końcówce Agacie Wypych.

Nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa gospodyń, a już na pewno nie początkowe minuty drugiej połowy: gdynianki zaczynają ją od bramek M.Stachowskiej i Karoliny Sulżyckiej, Piotrcovia gra dość niefrasobliwie, choć grając w osłabieniu (kary 2 minut dla Sylwii Lisewskiej i Ewy Dominiak) zdobywa dwa gole.
W 39 min. po starciu z jedną z zawodniczek Łączpolu na parkiet upada S. Lisewska, któ
ra po chwili przy pomocy masażysty, opuszcza plac gry i już na niego nie wraca.

A podopieczne trenera Rozmiarka jakby na przekór przeciwnościom losu grają coraz lepiej. W bramce Beatę Kowalczyk zastępuje Justyna Alberciak, która już w pierwszej części gry pojawiła się na chwilę na parkiecie i obroniła rzut karny.
Okazuje się, że jest to przełomowa zmiana i przełomowa decyzja: Justyna broni znakomicie (kolejne 2 karne padają jej łupem !), rozkręca się Kinga Polenz (dziś na pozycji rozgrywającej !), kontrataki skutecznie kończy A. Wypych i Piotrcovia dość nieoczekiwanie (dla niektórych) powiększa przewagę.
Na kilka minut przed końcem spotkania jest 29:24, ale wtedy czerwoną kartką za faul na Hannie Strzałkowskiej ukarana zostaje M. Stachowska. To kolejny przełom w meczu: Piotrcovia gra jeszcze lepiej i jeszcze skuteczniej, a goście zupełnie się gubią.

Ostatecznie wicemistrz kraju okazuje się lepszy od trzeciej po rundzie zasadniczej drużyny aż o 9 bramek. To daje naprawdę realne nadzieje na grę o 5 miejsce.

Łączpol Gdynia to chyba od dziś ulubiony rywal trenera Piotrcovii, H. Rozmiarka: to właśnie z tym przeciwnikiem jego zawodniczki rozgrywają swoje najlepsze mecze. W poprzednim zwyciężyły po emocjonującej końcówce i znakomitej grze B. Kowalczyk. Dziś pokonały rywalki po świetnie zagranych ostatnich minutach meczu i dzięki bardzo dobrej grze w bramce J. Alberciak. Ciekawe, czy obie te bramkarki zostaną w klubie na przyszły sezon ?

Najlepszy mecz Piotrcovii od wielu miesięcy obserwowało ok. 150, może 200 widzów. Klub Kibica, składający się z kilkunastu bardzo młodych ludzi starał się jak mógł, dopingował z sercem i bardzo głośno, ale … to chyba powinno wyglądać zupełnie inaczej. Ot choćby tak, jak przed rokiem. Zaledwie rokiem. Niby to niewiele, a jednak przez ten okres tyle się zmieniło… Naprawdę wielka szkoda, że frekwencja na meczach srebrnych medalistek mistrzostw Polski jest z meczu na mecz coraz mniejsza.
A przed Piotrcovią jeszcze tylko jeden mecz w tym sezonie, który zawodniczki rozegrają w hali „Relax”.Wieść gminna głosi, że dla wielu osób, nie tylko samych zawodniczek, to będzie pożegnanie z klubem.

PIOTRCOVIA – ŁĄCZPOL GDYNIA 34:25 (15:12)

PIOTRCOVIA
Kowalczyk, Alberciak – Mijas (2), Gajęcka (1), Dominiak, Polenz (11/4k), Lisewska (3/1k), Wypych (8/1k), Repelewska (6), Strzałkowska (2), Szczecina (1), Owczarek