Wrócili na zwycięską ścieżkę

Piotrkowianin Piątek, 06 października 20234
Skazywany na walkę o utrzymanie w ORLEN Superlidze Piotrkowianin awansował na 6. miejsce w ligowej tabeli. Drużyna Michała Matyjasika wygrała drugie spotkanie z rzędu, pokonując przed własną publicznością Zagłębie Lubin 32:28 (18:13). Kluczem do zwycięstwa okazała się świetna postawa w defensywie.

Gospodarze znakomicie zaczęli i po rzutach Tomasza Wawrzyniaka oraz Piotra Swata (dwie bramki z rzędu) wygrywali w 5. minucie 3:0. W 10. minucie było 5:2 i w tym momencie Piotrkowianin zanotował kilkuminutowy przestój, co wykorzystało Zagłębie, doprowadzając do remisu 5:5.

Przez kilka najbliższych minut żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie wyższe niż jedna bramka.

W 17. minucie na tablicy świetlnej widniał kolejny remis 9:9. Wtedy Zagłębie zaczęło popełniać proste błędy, a Piotrkowianin w ciągu zaledwie siedmiu minut zyskał sześciobramkową przewagę (15:9 w 24. minucie). Jak się później okazało, piotrkowianie nie oddali jej już do zakończenia spotkania. Do przerwy wygrywał 18:13, a w drugiej połowie umiejętnie kontrolował wynik, nie dając przyjezdnym zniwelować bramkowego deficytu. Gospodarze wygrali ostatecznie 32:28.

Znakomicie między słupkami spisywał się Damian Chmurski, który wybrany został MVP spotkania.

Nie pomoże najlepszy bramkarz świata jeśli obrona będzie słaba. Dziś odbiłem kilka piłek dzięki bardzo dobrej postawie kolegów z defensywy. Cieszymy się bardzo z tych punktów, ale myślimy już o kolejnych spotkaniach - powiedział piotrkowski bramkarz

Jak ocenia trener przyjezdnych, to błędy popełnione przez jego zawodników zdecydowały o ich porażce

Wiedzieliśmy, że Piotrkowianin od pierwszej minuty rzuci się na nas i będzie starał wypracować sobie przewagę. Tak się stało, ale po kilku minutach doszliśmy na remis. I wtedy popełniliśmy zbyt dużo błędów, aby myśleć o wygranej. Gramy dalej, jeszcze dużo meczów przed nami - ocenił mecz Tomasz Kozłowski, szkoleniowiec Zagłębia.

Następne spotkanie Piotrkowianin rozegra 13 października z Chrobrym Głogów. Będzie to mecz wyjazdowy.

Piotrkowianin - Zagłębie Lubin 32:28 (18:13)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot - Wawrzyniak 3, Doniecki 2, Stolarski 3, Matyjasik 5/3, Wadowski, Swat 5/1, Żyszkiewicz 4, Filipowicz, Pożarek, Mosiołek 5, Grzesik 1, Kowalski 3, Krajewski 1.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 12 min (Wawrzyniak, Doniecki, Stolarski, Żyszkiewicz, Filipowicz, Pożarek)
Czerwona kartka: Pożarek (bezpośrednia)

Zagłębie: Schodowski, Procho 1, - Stankiewicz 5, Hlushak 2, Rafał Krupa 4/1, Moryń 1, Paweł Krupa 1, Krysiak 3, Michalak, Drozdalski 4, Bekisz 3, Iskra 4, Pedryc, Rutkowski.