Wolbórz. Czy to już kampania wyborcza?

Region Niedziela, 30 lipca 202375
Na jednym z głównych skrzyżowań Wolborza pojawiły się hasła związane ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Nie wiadomo kto je umieścił i, co chyba ważniejsze, kto za ich umieszczenie zapłacił?

Ładuję galerię...

Nieformalna kampania wyborcza trwa w najlepsze od długiego czasu, chociaż formalnie rozpoczyna się ona dopiero w dniu ogłoszeniu terminu wyborów przez Prezydenta RP.


Konstytucja mówi, że głowa państwa rozpisuje wybory nie później niż 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu. Obecna kadencja zaczęła się 12 listopada 2019 roku, a więc najpóźniejszym terminem na podpisanie postanowienia o zarządzeniu wyborów jest 14 sierpnia. A najwcześniejszy termin? Otóż tego właśnie w Konstytucji nie napisano.

 

Jak na razie politycy korzystają ile wlezie z każdej możliwości promowania siebie i niszczenia swoich konkurentów. Ponieważ Prezydent RP nie ogłosił jeszcze daty wyborów, nikt praktycznie nie musi rozliczać się z ponoszonych na ten cel wydatków.

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

6


Komentarze (75)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dig ~Dig (Gość)31.07.2023 19:00

Nikt nie jest idealny. Każda Partia ma za uszami więcej lub mniej ale PIS wszystkie możliwe granice przekroczył a jednocześnie znieczulica ludzi mnie zadziwia. Jak ktoś komuś kasę przewali to wsadzić przykładowo. Jak zrobi to polityk i jego pociotki to są nienaruszalni. Ale już elektorat pisu to wszystko zaakceptuje, każde wały.

78


go?ć_kris ~go?ć_kris (Gość)31.07.2023 13:53

Gdyby nie Jarek i PiS to w polskich sklepach nie byłoby takich sprzedaży artykułów dla dzieci.a nawet i w marketach pampersów.poza tym ile osób spłaca kredyt za pomocą 500+

410


Dig ~Dig (Gość)31.07.2023 16:07

Tyle krzyku a co robi PIS. Rozdaje frytkownice z logo za naszą kasę, ORLEN i jego reklamy z zakamuflowanym Premierem też za nasza kasę, Reklama elektrowni jądrowej w tle z politykami PIS też za nasza kasę, Wszelkiego rodzaju akcje informacyjne 800+ za nasza kasę gdzie nawet policzyć nie mogą ile to będzie kosztować i wiele wiele innych takich "cukierków". I co to nie kampania ? Tylko ktos nierozumny nie widzi tego, że to ukryta kampania i to za kasę podatników jednocześnie wykorzystując obejście prawa które im na to pozwala a prezydent czeka do ostatniej chwili z ogłoszeniem wyborów aby jak najwięcej PIS mógł z tego skorzystać. Ps. ostatnio bardzo modne banery z zaproszeniem do biura poselskiego, czy podziękowaniem za coś tam to też w sumie kampania tyle że ukryta. A tutaj to stoi na prywatnym terenie i pewnie gość co to zrobił tak chciał i wara innym od tego.

97


Wyborca ~Wyborca (Gość)30.07.2023 16:31

Strategia kłamcy oszusta morawieckiego praca za miche ryzu

2618


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)30.07.2023 20:16

Kolejny raz wyborcy Tuska polegnom
Nic prócz pustych haseł nie macie do zaproponowania

1722


Przekonajcie mnie ~Przekonajcie mnie (Gość)31.07.2023 11:20

Zamiast chamskich haseł przekonajcie Polaków sensownym programem dla kraju. Jakie macie rozwiązania na drożyznę? Co zrobicie jak już będziecie u władzy żeby nam wszystkim (nie tylko wam) żyło się lepiej? No słucham.

59


Karbowy ~Karbowy (Gość)31.07.2023 12:59

Maryśce Jasio zagrał na nosie oj zagrał

41


suweren ~suweren (Gość)30.07.2023 15:59

Donald Tusk to zły człowiek. Za niemieckie ordery służył Niemcom, był i jest przeciwko Polsce i Polakom. Polacy nie dadzą się już nabrać na jego "numery". Pamiętamy te jego "policzmy głosy", "żółwiki" z Putinem a także podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat. Nie z nami te numery Donaldzie.

2232


co oferują? ~co oferują? (Gość)31.07.2023 11:17

Najgłośniej krzyczą odsunięci od koryta. Bo znów chcą się do niego dopchać. Problem w tym, że nie mają żadnego pomysłu ani programu. Oprócz 8 gwiazdek.

510


dsads ~dsads (Gość)31.07.2023 09:40

Program "Cela +" czas rozpocząć.
Taki poziom dezynwoltury oparty na braku wiedzy lub na celowym działaniu jaki prezentuje formacja PIS względem finansów publicznych i swoich własnych jest rozczarowujący.

124


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat