Włokniarz Zelów przegrał z Zawiszą Rzgów

Czwartek, 13 września 20120
Włókniarz Zelów przegrał z Zawiszą Rzgów 0:1 (0:1) w spotkaniu 6. kolejki III ligi (grupa łódzko-mazowiecka). Zwycięskiego gola dla drużyny grającego trenera Michała Buchowicza strzelił w 37. minucie z rzutu karnego Bartosz Bronka.

Już w 20. sekundzie meczu goście mogli prowadzić. Po błędzie zelowskiej defensywy w doskonałej sytuacji znalazł się Piotr Gołuch. Jego strzał obronił jednak Paweł Wiśniewski.
Włókniarz przejął następnie inicjatywę i wydawało się, że kwestią czasu jest strzelenie bramki, która da gospodarzom prowadzenie. W 26. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Jakub Dregier. Jego strzał obronił jednak Kamil Adamek.

Dziesięć minut później w niegroźnej sytuacji Michał Stasiak faulował w polu karnym Adriana Krzemińskiego. Bramkę z rzutu karnego zdobył Bartosz Bronka. W 44. minucie kolejny błąd defensywy Włókniarza, po którym groźnie strzelał Krzemiński. Ponownie jednak bardzo dobrze zachował się w bramce Wiśniewski. Minutę później mogło być 1:1 po uderzeniu Łukasza Jarosińskiego. Do szatni z jednobramkowym prowadzeniem zszedł jednak Zawisza.

Jacek Berensztajn przeprowadził w szatni ze swoimi zawodnikami męską rozmowę. Włókniarz od początku drugiej połowy był stroną przeważającą. W 55. minucie groźnie strzelał Dregier ale doskonałą interwencją popisał się rezerwowy bramkarz Zawiszy Marcin Pająk.
W 65. minucie błysnął grający trener Zawiszy Michał Buchowicz. Urwał się obrońcom ale jego techniczne uderzenie trafiło w słupek. Minutę później po niegroźnym strzale Ujka Pająk mógł wrzucić sobie piłkę za przysłowiowy kołnierz. Na szczęście jednak dla niego futbolówka nie wleciała do bramki.

Włókniarz w dalszym ciągu przeważał ale nie potrafił jednak zdobyć bramki. W 89. minucie najbliższy wyrównania był Arkadiusz Noga. Fatalnie jednak spudłował z niewielkiej odległości.

Włókniarz Zelów – Zawisza Rzgów 0:1 (0:1)
Bramki: Bartosz Bronka 37-karny

Włókniarz: Paweł Wiśniewski – Jędrychowski, Pałyska, Stasiak ż (46′ Boczkiewicz), Noga – Bendkowski, Jarosiński (76′ Muszyński), Dregier, Zając (74′ Mik), Ujek – Bednarek (46′ Paprocki).
Trener: Jacek Berensztajn

Zawisza: Adamek (38′ Pająk) – Tonn ż, Zimoń, Misztela ż, Różycki (28′ Buchowicz) – Janowski ż, Nowaczyk, Rutkowski (46′ Kaczmarek), Bronka, Gołuch – Krzemiński (72′ Szynka).
Trener: Michał Buchowicz

Sędziował: Robert Felcenloben (Sieradz). Widzów: 100