Wiktoria Jaroniek srebrną medalistką Olimpiady Młodzieży

Strefa FM Sobota, 19 września 20200
Wiktoria Jaroniek zdobyła srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, najważniejszych zawodów sezonu w kategorii wiekowej kadetek. Podczas imprezy, która odbyła się w Chełmie, piotrkowska zapaśniczka potwierdziła, że w swojej grupie wiekowej należy do ścisłej krajowej czołówki.

Zawodniczka AKS w dwóch pierwszych rundach wyraźnie pokonała rywalki z Poznania (4:0 i 3:1), ale jej finałowa przeciwniczka przewyższała ją siłą i zwyciężyła 5:0. Złoty medal tym razem był poza zasięgiem, ale Wiktoria srebrem zdobytym na najważniejszych zawodach sezonu potwierdziła, że robi stałe postępy (na zeszłorocznej OOM wywalczyła brąz) i należy do czołowych zawodniczek w kraju.

Obecny sezon rozpoczęła pod koniec sierpnia od zwycięstwa w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Ciechanowie, a wakacje upłynęły jej pod znakiem treningów na obozach reprezentacji Polski w Poznaniu, Białogardzie i Siedlcach. Największy sukces w występach z orłem na piersi to ósme miejsce na mistrzostwach Europy do lat 15 w 2019 roku.