Wierni prawosławni świętują Wielkanoc [ZDJĘCIA]

Niedziela, 16 kwietnia 20233
Tydzień po katolickich świętach Wielkiej Nocy Cerkiew Prawosławna także celebruje ponowne przyjście Chrystusa. Z tej okazji wierni zgromadzili się między innymi w piotrkowskiej parafii pw. Wszystkich Świętych.

Ładuję galerię...

Wielkanoc w prawosławiu to najważniejsze święto w ciągu całego roku. 

Rzeczywiście Wielkanoc nazywamy świętem świąt. Od tego momentu rozpoczyna się w zasadzie cały kalendarz liturgiczny. Wiele mamy ważnych chwil w ciągu całego roku, ale ta jest ponad wszystkimi innymi - mówi ks. Jan Jakimiuk, proboszcz Piotrkowskiej cerkwi prawosławnej.


Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, wyznawców prawosławia jest w Piotrkowie wyraźnie więcej. 

Szczególnie było to widoczne w ubiegłym roku, bo to był dopiero początek tej wojny. Bardzo wielu ludzi przyjechało wtedy w jednym momencie także do Piotrkowa. Teraz te osoby zamieszkały w innych miastach, lub wróciły do siebie, ale wiem, że wiele osób z Ukrainy pozostało także w naszym mieście - dodaje ks. Jakimiuk.

 

Przed wiernymi prawosławnymi jeszcze Poniedziałek Paschy, w ramach którego Liturgia Święta w Piotrkowie Trybunalskim, celebrowana będzie od godziny10.00. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Alleluja ~Alleluja (Gość)16.04.2023 16:44

Szczęśliwych Świąt.

200


Mkm ~Mkm (Gość)16.04.2023 18:52

Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla wszystkich prawosławnych braci i sióstr w wierze!

120


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat