Advertisement

Uwaga! Więcej policjantów na drogach

PolicjaŁódzkie Piątek, 12 sierpnia 202220009
Od piątku do poniedziałku (12-15.08.2022) policjanci z województwa łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Ich priorytetem będzie zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Poprzedzi je działania ogólnopolska akcja „Prędkość” podczas, której policjanci będą prowadzić kontrole i ścigać piratów drogowych.
fot.: Policja Województwa Łódzkiego fot.: Policja Województwa Łódzkiego

Oprócz policjantów, których spotkamy na drogach województwa łódzkiego, nie zabraknie też wsparcia z powietrza, bo do akcji ruszy także policyjny śmigłowiec, który wyposażony w kamerę obejmie nadzór nad drogami naszego województwa.

Na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo będą sprawdzać czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi podróżujący pasażerowie, przewożeni są w fotelikach. Zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. Policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów ciężarowych - mówi mł .asp. Aneta Błędniak-Kałka z KWP w Łodzi.

Planując jakąkolwiek podróż, kierujmy się zasadą "wolniej oznacza bezpieczniej". Pamiętajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu, policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów.


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pol ~pol (Gość)14.08.2022 20:56

szkoda że pouczają tylko swoich ,a resztę kasują aż miło ,służbisty od siedmiu boleści

00


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)12.08.2022 08:50

Policja raczej na łowy rusza a nie po to by w czym pomóc kierowcom te same śpiewki o bezpieczeństwie jak zawsze a niepisany rozkaz brzmi bez mandatów do bazy nie wracać

23


Olo ~Olo (Gość)12.08.2022 19:07

Więcej takich akcji i najlepiej nie robić zrozglosu

12


born ~born (Gość)12.08.2022 22:28

Policjantów więcej, a pseudo rajdowcy w ryczących samochodach i tak nic sobie z tego nie robią. Za nic mają normy hałsu.

11


Rdzenny EP ~Rdzenny EP (Gość)12.08.2022 10:58

Z niecierpliwością czekam na powrót przenośnych fotopstryczków. Może i to była maszynka do pieniędzy, ale ludzie jeździli ostrożniej. Teraz każdy czuje się bezkarny na drodze.

13


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)12.08.2022 10:26

Dwa dni temu większość z nas dostała wypłaty.... Więc można się domyśleć ile ta akcja ma wspólnego z bezpieczeństwem.

23


rtv ~rtv (Gość)12.08.2022 07:36

No i co z tego?

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat