Advertisement

Więcej czasu na wymianę "kopciuchów"

Strefa FMŁódzkie Czwartek, 30 czerwca 2022334417
Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy planują wymienić źródła ogrzewania swoich domów na bardziej ekologiczne, będą mieli na to więcej czasu. Marek Mazur, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego przypomniał o tym w środę (29.06.2022) na antenie radia Strefa FM.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Według dotychczasowych rozporządzeń, mieszkańcy Łódzkiego mieli wymienić stare piece do końca 2022 roku. 

Jako jeden z pierwszych samorządów wojewódzkich, już w 2017 roku podjęliśmy decyzję o uchwaleniu ustawy antysmogowej i rzeczywiście pierwotnie chcieliśmy pozbyć się "kopciuchów" do końca tego roku. Zmieniła się jednak od tego czasu sytuacja na rynku paliwowym, energetycznym. Wznowiliśmy więc dyskusję na ten temat i przeprowadziliśmy konsultacje społeczne. Przygotowaliśmy dzięki temu projekt uchwały, który zakłada wydłużenie terminu wymiany starych źródeł ciepła do końca 2024 roku - mówi radny Marek Mazur. 

 

Propozycja projektu uchwały zakłada, że wszystkie źródła ciepła, które zostały opisane w rozporządzeniu z 2017 roku, a miały być wymienione do konkretnego terminu, będą mogły służyć właścicielom dłużej o 2 lata.

 

Najbliższa sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego zaplanowana jest na sierpień. Być może wtedy radni zdecydują się na przegłosowanie opisywanych zmian.


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Yj ~Yj (Gość)30.06.2022 08:29

Jak ja się cieszę że nie wymieniłem teraz będę miał tanie opalanie

80


Kranik ~Kranik (Gość)30.06.2022 07:39

Ekogroszku niema, pelet w chorych cenach. A oni każą Ci piec wymieniać. Na siłę

91


Gordon ~Gordon (Gość)30.06.2022 07:11

Jeszcze nie przegłosowane, a już obowiązuje? Takie cuda tylko w Polsce pis...

64


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat