Advertisement

Wcześniejsze podwyżki za wodę i ścieki. Pierwszy Tomaszów

ePiotrkowTomaszów Wtorek, 08 listopada 2022223514
Nowe stawki wejdą w życie 12 listopada. Jakie będą ceny?
fot.: pixabay fot.: pixabay

Od września samorządy mogą starać się o korektę obecnych cen. Wody Polskie otworzyły nowy proces taryfikacji, który przebiega w trybie specjalnym. Przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne mają możliwość przedstawienia swoich propozycji cen w specjalnym trybie. Dokumenty można złożyć w uzasadnionych przypadkach gdy wynika to m.in. z udokumentowanych zmian warunków ekonomicznych, których nie można było zaplanować w dotychczasowej taryfie.

 

Wniosek taki złożył Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. W odpowiedzi Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie skróciło okres obowiązywania dotychczasowej taryfy i zatwierdziło nowe stawki za zbiorowe zaopatrzenie w wodę oraz zbiorowe odprowadzenie ścieków na terenie Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki na okres 3 lat.

 

W związku z tym tomaszowian czeka podwyżka. Dotychczas cena za wodę wynosiła 4,40 zł/m³ netto a za ścieki 7,15 zł/m³ netto. Po zmianach stawki te będą wynosić odpowiednio 4,81 zł/m³ netto oraz 7,84 zł/m³ netto.

 

To prawdopodobnie nie jedyna zmiana stawek. W najbliższych tygodniach informacji o podwyżkach można spodziewać się także w innych miastach i gminach naszego regionu.


Zainteresował temat?

1

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)08.11.2022 17:55

Ciągle im mało opłat zobaczą po nowym roku jak ludzie przestaną płacić. Woda jest darmowa dla każdego jej wlaścicielem nie są wodociągi ani państwo wiec woda powinna być za darmo jak powietrze którym oddychamy.

80


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)08.11.2022 20:13

Ile to będzie na złotówki w ciągu roku , bo nie sadzę żebym odczuł taką podwyżkę- po przeprowadzce z Piotrkowa jakoś tak więcej odkładam, pomimo że pracuje ciągle w tej samej formie za te same pieniądze

32


dramat! ~dramat! (Gość)08.11.2022 18:40

Wydoją Polaków do spodu. Okradziono nas po 1989, jako naród tyraliśmy przez 30 lat, część poniewierała się za godziwym zarobkiem po świecie, oszczędzaliśmy, żyliśmy skromnie, aby do czegoś dojść, a teraz chcą nas wydoić i zafundować nam powtórkę z lat 90-tych, a młodych pognać do wojska lub za granicę za chlebem. Tu chyba nigdy nie będzie jak w normalnych krajach ?

90


jest źle ~jest źle (Gość)08.11.2022 17:50

Przecież wmawiają że inflacja wynosi 17,8 % ,to dlaczego podwyżki wynoszą dziesiątki i setki %
Robią wszystko aby jak najwięcej ugrać przy inflacji kosztem ludzi, którzy i tak będą musieli sfinansować ich bardzo duże pensje .

60


Jurek Ogórek ~Jurek Ogórek (Gość)08.11.2022 17:39

Wraca dobre stare. Parę setek lat wstecz używano wody do ablucji raz w roku i to z obrzydzeniem, trzeba więc wrócić do tradycji i pozostawiać po sobie nie tylko ślad węglowy ale również odorowy, same z tego korzyści, bo odetchnie Ziemia i ogólnie komunikacja, a spółki wodne popadają i dobrze im tak pasożytom.

41


janty ~janty (Gość)08.11.2022 14:23

W Irlandii za darmo,nie ma opłat za wodę i ścieki, lata temu zapisali w konstytucji że woda jest niezbędna do życia i ma być za darmo,choć teraz już eurokołchoz naciska żeby płacić

90


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)08.11.2022 16:28

I bardzo dobrze bo może w końcu ludzie zaczną szanować wodę

18


bert ~bert (Gość)08.11.2022 14:40

Wodociągi są monopolistą i to stosunkowo bogatym, często nie szanującym pieniędzy, które łatwo im przychodzą, często same produkują energię elektryczną z biogazu którego mają nadwyżki w stosunku do własnych potrzeb energetycznych, czyli przy wzroście cen energii oni mają jeszcze więcej forsy. Wniosek: ceny wody w wielu spółkach wodociągowych powinny spadać

80


arek ~arek (Gość)08.11.2022 14:03

Słuchajcie, wiecznie nienażarte hydry, tłuste koty z rządu i inni kolesie na wygodnych posadach w samorządach i wszelkich pochodnych - moja pensja w końcu przestanie wystarczać na te wszystkie wasze spekulanckie podwyżki, daniny i nowe podatki i kogo wtedy będziecie doić? Żaba się ugotuje i co wtedy?!

90


jest źle ~jest źle (Gość)08.11.2022 13:58

Dla was żadna podwyzka nie jest drastyczna, bo myslicie ze ludzie zarabiaja tyle co wy .co chcecie doprowadzic do tego zeby z ludzi zrobic brudasow ,zeby zdechli z glodu, bo do obiadu tez potrzeba wode do gotowania .beda wybierac czy jesc .czy prac czy sie myc czy zaplacic rachunki czy kupic jedzenie lub leki .Moze zaczniecie oszczednosci od siebie od swoich pensji i premi a nie ciagle żerować na ludziach

90


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat