W Radiu Strefa FM o LGBT

Strefa FMKraj Wtorek, 18 sierpnia 20206083138
Komu przeszkadzają osoby ze środowiska LGBT? Dlaczego na niektórych tęcza działa niczym płachta na byka? No i czemu zdarzają się prowokacje inspirowane przez jednych (LGBT) lub drugich (narodowców)? Na te i inne pytania odpowiadali słuchacze w Magazynie Magiel na antenie Radia Strefa FM.

Jak zwykle opinie słuchaczy były podzielone. - Niech tym osobom spod znaku flagi tęczowej ich guru, pan Rabiej, postawi w Warszawie pomnik, do połowy żeby był mężczyzna, a od góry kobieta i niech sobie przychodzą, protestują. A od katolików to im wara - to jedna z opinii. Kolejna była zupełnie inna. - Osoby LGBT są znieważane, przestała obowiązywać w Polsce kultura szanowania jednostki, chodzi w zasadzie o wszystkie mniejszości.


Prowadzący zapytali też przedstawicieli zantagonizowanych środowisk m.in. posła Konfederacji Roberta Winnickiego (Ruch Narodowy). - To agresywny, skrajnie lewicowy ruch, który chciałby postrzegać człowieka tylko z perspektywy między kolanami a pępkiem postulujący rewolucję światopoglądową, zawłaszczający sobie przestrzeń publiczną. Najpierw mówią o tolerancji, potem żądają o akceptacji a na końcu mówią o afirmacji. Przesuwa się horyzont. Jak ujawnił znany seksuolog profesor Lew - Starowicz w tej chwili trwają prace nad tym, aby z pobudek politycznych czy ideologicznych zmieniać podejście środowisk medycznych i nie traktować tego, że pan się przebiera w ciuszki pani jako zaburzenia tylko jako jedną z możliwości do wyboru. Ta ideologia ma określone skutki także w obszarze medycyny i to należy napiętnować i z tym walczyć.

 

posłuchaj 

 

O oczekiwaniach środowiska LGBT mówił z kolei Dominik Kuc, aktywista społeczny z Warszawy. - Nazywanie nas podludźmi i niższą cywilizacją to jest nic innego jak język faszyzmu. Domagamy się równych praw i szacunku dla osób LGBT. W Polsce zdecydowanie ich nie ma. Przestępstwa homofobiczne nie są objęte oddzielnym paragrafem, także nie ma praw pozwalających na zawieranie małżeństw czy związków partnerskich. Chodzi także o brutalność policji w stosunku do aktywistek czy aktywistów LGBT. Naszym zdaniem dwa miesiące aresztu dla Margot jako środka zapobiegawczego, a nie wykonania kary to jest absurd.

 

posłuchaj 

 

Magazynu Magiel mogą Państwo słuchać od poniedziałku do piątku od 7:30 do 10:00. Skrót programu po 16:00.

 

 


Zainteresował temat?

6

16


Komentarze (138)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.08.2020 11:09

Ja np. Nie czuje się ani kobieta, ani mężczyzna... jestem delfinem i chce wziąć ślub z psem! czy to jest normalne??

1910


gość ~gość (Gość)19.08.2020 20:24

Posluchajcie Rózala co ma do powiedzenia ps pani malgorzato musi pani posluchac

21


Dziunia ~Dziunia (Gość)19.08.2020 00:30

Dlaczego tak się krzyczy na to środowisko? Co Wam ktoś zawinił, że jest tak czy owak?! Normalni ludzie.! Niektórzy wypowiadają się że to złe, ble ble.A co sytuacji tych którzy się na nich wściekają bo tacy są a okaże się że ich własne dziecko bądź wnuczek jest taki sam? Ujawni się ciut później. Co wtedy? Klepać jęzorem jest łatwo.Problem w tym że się jest na anty- a we własnym środowisku i to bardzo bliskim ma się taką osobę. Może tak.- Na Bóg stworzył Adam i Ewę. Ok. Pierwszych ludzi na świecie. Mieli dzieci.Synów i córki To teraz { Pierwsi ludzie- nikogo oprócz nich nie było} mieli dzieci. Podkreślam córki i synów. To w jaki sposób się wzięli inni ludzie co?? mało tego mówiące innymi językami. Ale nie do tego zmierzam. Był tylko Adam Ewa. mieli dzieci. Córki i synów. Od nich niby jesteśmy. Czy to nie było ,brat z siostrą?? -{nikogo innego nie było , tylko Adam i Ewa}. Mnie osobiście w świetle LGBT nic nie przeszkadza. Zastanawiam się tylko , co w sytuacji gdyby się okazało , ze z osób , które są anty, dziecko bądz wnuczek był Taki.

311


gość ~gość (Gość)18.08.2020 10:05

Moze malgorzata p znajdzie wiencej czasu dla swoich pacientow a nie ubiera pomniki jesli juz to robi to moze zacznie od swojego okna czemu wladze nic nie robia

169


Kucyk ponny ~Kucyk ponny (Gość)18.08.2020 15:10

Tak jak nie miałam nic przeciw osobom homoseksualnym, tak teraz już rzygam tą tęczą. Mam dość tej nachalności.

324


wojciech ~wojciech (Gość)19.08.2020 15:47

Mnie najbardziej zastanawia to, że w sprawach seksu i wszystkiego wokół najwięcej do powiedzenia mają księża. I ciągle mówią tylko o tym. Czy to wynika z braku seksu ? Czy może wręcz przeciwnie, z seksoholizmu ?

54


NN ~NN (Gość)19.08.2020 11:40

W jakim kraju żyję,90%lub więcej deklaruje,że jest katolikiem a swoich bliżnich,których powinni kochać, nienawidzą ,nazywają cudakami itp.Do tego ten rząd a zwłaszcza min.sprawiedliwości nagradza gminy ,które wbrew prawu szykanują ludzi homoseksualnych.Teraz jest nagonka na LGBT,a póżniej na kogo padnie, na za niskich lub za wysokich ,czy innych wyróżniających się z tłumu.A przecież ludzie homoseksualni tacy się urodzili,to nie był ich wybór ,tak jak nikt nie decydował ,że urodzi się w Polsce i w Piotrkowie.Ci co tak szczują powinni odpowiedzieć karnie , bo nienawiść jest karalna nawet w Polsce.Mam małą nadzieję,że dożyję takich czasów.

48


nie takiej tolerancj ~nie takiej tolerancj (Gość)19.08.2020 08:46

Wymagają tolerancji dla siebie, ale sami nie potrafią być tolerancyjni. Szkalują wiarę, wyśmiewają się z Boga, itd. (bo im wolno). Trzeba to znosić, bo my musimy być tolerancyjni. Czemu tylko w jedną stronę to działa?

133


pl ~pl (Gość)18.08.2020 15:09

Narodowcy potrafią śpiewać Rotę, a potem się dowiadują, że Konopnicka była w bliskiej relacji z kobietą - Marią Dulębianką. Tak, w bliskiej relacji, którą dziś by nazwano związkiem homoseksualnym.

715


gość ~gość (Gość)18.08.2020 22:12

Jako bialy heteroseksualny żonaty mężczyzna czuje się atakowany i moja wolność jest mi odbierana przez osoby chore. Precz z nienawiścią chorych.

143


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat