Advertisement

Upamiętniono bohaterów "Cudu nad Wisłą" (ZDJĘCIA)

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 15 sierpnia 202215
W poniedziałek, 15 sierpnia, w całej Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W 102. rocznicę „Cudu nad Wisłą” upamiętniliśmy w Piotrkowie Trybunalskim pamięć poległych bohaterów.

Ładuję galerię...

Ustanowienie Święta Wojska Polskiego w rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą” nie jest przypadkowe. W dniach 15 - 16 sierpnia 1920 roku odbywały się najcięższe walki w ramach wojny polsko – bolszewickiej. Właśnie dzięki ogromnej determinacji i bohaterstwu polskiego żołnierza oraz sprawnemu dowództwu Polskich Sił Zbrojnych udało się zatrzymać ofensywę Armii Czerwonej na Zachód.

Pamięć poległych uczciliśmy także w Piotrkowie Trybunalskim poprzez złożenie kwiatów pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy, przedstawiciele władz miasta i powiatu, organizacji kombatanckich oraz członkowie klubów i stowarzyszeń.
W imieniu mieszkańców naszego miasta hołd żołnierzom oddali wiceprezydent Andrzej Kacperek oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Ludomir Pencina.

Dzień 15 sierpnia Świętem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Sejm ustanowił ustawą z 1992 roku.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wojciech ~wojciech (Gość)15.08.2022 14:30

To nie był ŻADEN CUD !!! To sugeruje, że wysiłek polskich żołnierzy się nie liczył, tylko jakaś siła nadprzyrodzona wygrała z bolszewikami. A tak nie było ! To był wysiłek polskich żołnierzy oraz geniusz Jana Kowalewskiego, który złamał bolszewickie szyfry. Co pozwoliło wygrać z bolszewikami, znając ich plany i rozkazy.

130


ZgodaaBógrękępoda ~ZgodaaBógrękępoda (Gość)15.08.2022 12:41

O której godzinie była ta uroczystość? Za dużo ludzi, mieszkańców i turystów, to nie było. I jaki piękny widok PiS(Lorek) i PO(Grabarczyk) razem z dwiema wiązankami, ramię w ramię składają hołd i cześć poległym obrońcom Ojczyzny. I inne opcje polityczne też tam były. Można być razem i się nie gryźć? Można!!!

91


Przydałby się ... ~Przydałby się ... (Gość)16.08.2022 12:20

... jeszcze cud nad urną nad Strawą.

20


Rex ~Rex (Gość)16.08.2022 08:02

Ale dziadostwo! - nie ma w UM organizatora imprez? Nie można było zorganizować odpowiedniej uroczystości? Gdzie młodzież szkolna, sztandary, społeczeństwo Piotrkowa, jakieś wojsko, przecież to dzień WP... czy było to nagłośnione, powiadomione... ech!

31


antyPiS/PO ~antyPiS/PO (Gość)15.08.2022 16:40

Foto 7 PiS/PO jedno zło!

61


cynik ~cynik (Gość)15.08.2022 16:39

Był "Cud na Wisłą" będzie /jest/ cud nad Odrą. Otóż nasi mądrale od wód zwanych polskimi stwierdzają /na razie nie oficjalnie / ,że Odra sama się... oczyściła i nikt z tych mądrali wyższego i niższego szczebla nie jest winien. Są trzy tezy i każda właściwie twierdzi to samo ano....przyroda. Być może Tusk ,albo Putin....ale to nic pewnego.

92


Hmmm ~Hmmm (Gość)15.08.2022 15:16

Jak pięknie wyglądają te ruiny dawnej Europy w tle. Szkoda, że miasto nie robi nic, żeby przejąć ten teren i w jakiś sposób zagospodarować. Centrum miasta i taki wstyd.
Grunt, że Mediateka błyszczy.

91


Węgierskaamunicja ~Węgierskaamunicja (Gość)15.08.2022 14:59

W latach 1944 - 1990 o tym Cudzie pod Radzyminem albo Cudzie pod Warszawą nie można było mówić głośno i oficjalnie. Znałem weterana (prawdziwego kombatanta) z tego czasu i opowiadał jak CKM-y się grzały jak strzelali do sowietbolszewickiej tłuszczy, dzikiego motłochu. Oczywiście mówił to w wąskim gronie osób zaufanych. I pomyśleć, że teraz komuszki, chcąc nie chcąc MUSZA hołdy składać. Piękne. I tu na fotach też widzę, że zgrzytają zębami i miny kwaśne mają, ale z kwiatkami biegną. Co za radość.

28


gazela ~gazela (Gość)15.08.2022 13:34

Żadnego cudu nie było, po prostu byliśmy od nich mocniejsi. Wywiad też zrobił swoje.

150


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat