Umowa podpisana. Letnie baseny jeszcze w te wakacje?

Piątek, 05 kwietnia 202436
W piątek (05.04) dyrektor Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Leszek Heinzel podpisał umowę z firmą AMB Budownictwo, która wykona letnie baseny przy Stadionie Miejskim "Concordia" w Piotrkowie. Według zapowiedzi inwestorów mieszkańcy miasta skorzystają z tej wodnej rozrywki jeszcze podczas tegorocznych wakacji.

Ładuję galerię...

W budynku głównym Stadionu Miejskiego "Concordia" przy ul. Żwirki w Piotrkowie podpisano umowę, która umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych w związku z powstanie letnich basenów.

Plany i różne wizje ziściły się. Podpisaliśmy umowę z firmą AMB Budownictwo, która gwarantuje rzetelne, szybkie i solidne wykonanie obiektu, na który piotrkowianie czekają od wielu lat. Na tę inwestycję udało się pozyskać ok. 8 milionów złotych z środków zewnętrznych, dzięki czemu mogliśmy podpisać umowę, którą teraz będziemy realizować - mówi Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. - Te baseny będą typowo rekreacyjne, a nie typowo pływackie z zagrożeniami głębokiej wody. Tutaj ludzie będą przychodzić, odpoczywać, relaksować się. W jednym momencie w wodzie może być około 280 osób, natomiast około 1500 osób może korzystać z plaż trawiastych wokół basenu - dodaje dyrektor.

Krzysztof Prokop, czyli szef firmy AMB Budownictwo zapewnia, że budowa rozpocznie się już w przyszłym tygodniu.

W następnym tygodniu zaczniemy prace związane z budową basenów zewnętrznych. Najpierw trzeba wykonać prace przygotowawcze, czyli ogrodzenie terenu, zabezpieczenie go, prace demontażowe. Później nastąpią prace ziemne związane z wyodrębnieniem miejsca pod nieckę basenową. Następnie przejdziemy do prac betonowych - mówi Krzysztof Prokop.

Planowane zakończenie inwestycji jest na połowę lipca 2024 roku.  Jak podkreśla kierownik budowy, o postępie prac będzie decydować pogoda.

Projektant i inwestor dobrze przemyśleli zamierzenie budowlane. Ten obiekt jest zaprojektowany w sposób prefabrykowany i półprefabrykowany. Podczas gdy my będziemy szykować teren, poszczególne elementy będą dowożone na bieżąco. Pod tym kątem jesteśmy dobrze przygotowani. Liczymy także, że dopisze pogoda. Najbardziej boimy się ulew, bo nasze prace są wielkopowierzchniowe i jest dużo wykopów. Jeżeli nic niespodziewanego nie stanie na przeszkodzie, to basenów możemy spodziewać się około połowy lipca tak, jak to mamy zapisane w umowie - mówi Przemysław Pruban, kierownik budowy nowych obiektów basenowych w Piotrkowie.

Projekt zakłada wybudowanie trzech niecek basenowych z wodnym placem zabaw oraz całego zaplecza niezbędnego do właściwego funkcjonowania obiektu.

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

7


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_ilona ~go?ć_ilona (Gość)05.04.2024 19:54

Kiełbasa wyborcza

80


karol ~karol (Gość)05.04.2024 19:46

Nie ma to jak zarazić się grzybem na basenie

70


sodoma i gomora ~sodoma i gomora (Gość)05.04.2024 18:49

takie bezeceństwo w mieście zawierzonym Maryi, przecież tam golizną i tatuażami będą świecić, no tak nie można

105


... ~... (Gość)05.04.2024 18:00

Mi to śmierdzi taką lipą jak zjeżdżalnia na bugaju.

170


Oli ~Oli (Gość)05.04.2024 18:47

Panie Chojniaktaki rzeczy się nie robi tuż przed oddaniem urzędu. Dlaczego tak pań kończy? To jest brzydkie zachowanie.

81


pimpek ~pimpek (Gość)05.04.2024 17:52

Teraz juz jestem pewien, że chojniak out

132


wiesniak ~wiesniak (Gość)05.04.2024 17:48

Cuda,cuda,cuda.

130


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)05.04.2024 18:24

Palanci jakim prawem ty decydujesz o budowie?

100


strach ~strach (Gość)05.04.2024 18:23

Coraz bliżej wybory, coraz bliżej wybory....

80


stary sceptyk ~stary sceptyk (Gość)05.04.2024 18:16

O ja cię, ale ta technika i technologia budowania niecek basenowych jak z XXII wieku, trzy i pół miesiąca, wprost nie do wiary, chce się zakrzyknąć.

120


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat