Ukradł 80-latkowi zegarek, pieniądze i... spodnie

Policja Środa, 06 września 20237
Policjanci z wydziału kryminalnego tomaszowskiej policji zatrzymali 29-latka, który dokonał rozboju na 80-letnim mężczyźnie. Usłyszał już zarzut, a w związku z tym, że działał w "recydywie", grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
fot.: pakwi fot.: pakwi

Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie doszło do rozboju na 80-letnim mężczyźnie, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na miejsce zdarzenia i do szpitala natychmiast zostały skierowane policyjne patrole, by ustalić dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Mundurowi ustalili, że agresor po kilkukrotnym uderzeniu w twarz seniora, zabrał mu zegarek, ponad półtora tysiąca złotych oraz zdjął mu spodnie i też je zabrał. Następnie oddalił się w nieznanym mu kierunku. Kryminalni z udziałem technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia zabezpieczyli niezbędne ślady i przystąpili do typowania sprawcy zajścia. Uzyskali również wsparcie z miejskiego centrum monitoringu. Szybko ustalili, iż za rozbojem może stać znany im z wcześniejszych konfliktów z prawem 29-letni tomaszowianin. Zatrzymali go  w mieszkaniu jego matki. Podczas przeszukania odnaleźli zegarek i spodnie należące do pokrzywdzonego. 29-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu - relacjonuje Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Po spędzeniu nocy w policyjnej celi i wytrzeźwieniu napastnik został doprowadzony do Prokuratora Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie usłyszał zarzut dokonania rozboju w warunkach tzw. recydywy, za co grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lpgt ~Lpgt (Gość)06.09.2023 18:27

Zegarek można jeszcze zrozumieć ale po co ktoś ściąga komuś portki?

70


1 ~1 (Gość)07.09.2023 08:06

To się nazywa ograniczenie umysłowe ....

50


!!! ~!!! (Gość)06.09.2023 13:29

Tomaszowska mafia - dziadkom spodnie kradną.

100


gość ? ~gość ? (Gość)06.09.2023 16:58

Nie dość, że w tym wieku ludzie mają już wiele ograniczeń zdrowotnych to tatki młody wampir jeszcze mu dołoży od siebie. Lać i nie mieć litości.

90


Gepetto ~Gepetto (Gość)06.09.2023 12:40

Ale po co mu były gacie potrzebne po dziadku? Złoczyńca że dziadka puścił do szpitala w samych slipach

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat