Udana sobota piotrkowskich drużyn

Strefa FM Sobota, 03 listopada 20120
Kibice piotrkowskich drużyn piłkarskich mają powody do zadowolenia. Pewne zwycięstwo odniosła na własnym boisku IV-ligowa Concordia Piotrków, która pokonała drużynę Włókniarza Zgierz. Bardzo cenne trzy punkty przywiozła z podbełchatowskiego Emilina Polonia. Piotrkowianie pokonali Zjednoczonych Bełchatów 3:0 (1:0).

Od początku meczu w Piotrkowie inicjatywa należała do Concordii. Wynik meczu w 15. minucie otworzył Dawid Stańdo. Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy. Trzy minuty po wznowieniu gry drugiego gola strzelił Musbau Lekan. W końcówce meczu wygraną przypieczętowali Icaro Perreira oraz Kamil Kowalczyk.

Powinniśmy ten mecz wygrać dużo wyżej. Tradycyjnie zabrakło jednak skuteczności – powiedział po spotkaniu Marek Markowski kierownik drużyny Concordii.

Concordia Piotrków – Włókniarz Zgierz 4:0 (1:0)
Bramki: Dawid Stańdo 15, Musbau Lekan 48, Icaro Perreira 84, Kamil Kowalczyk 88.

Znakomicie wprowadził się do drużyny Polonii Piotrków Rafał Kindrat. Przed tygodniem strzelił jedną z bramek w spotkaniu z Ceramiką Opoczno, a w sobotę zdobył dwa gole w arcyważnym meczu ze Zjednoczonymi Bełchatów. Wynik spotkania ustalił Tomasz Dura. Dzięki tej wygranej Polonia umocni się na drugim miejscu w tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej. Działacze i piłkarze klubu z Piotrkowa nie ukrywają tego, że walczą w tym sezonie o IV ligę.

Zjednoczeni Bełchatów - Polonia Piotrków 0:3 (0:1)
Bramki: Rafał Kindrat 16, 68, Tomasz Dura 81