Advertisement

Uczniowie wzięli udział w sesji Rady Gminy

Region Czwartek, 02 listopada 20232
Uczniowie najstarszej klasy ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Szydłowie, na czele z dyrektorem Jarosławem Baranem, uczestniczyli w XLV Sesji Rady Gminy Grabica.

Ładuję galerię...

 

Obecność młodzieży na sesji została zorganizowana w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. Ósmoklasiści mieli okazję uzyskać praktyczne informacje nt. zadań własnych, powierzonych i zleconych gminy, w tym planowanych inwestycji.

Cała klasa była zainteresowana poruszanymi tematami podczas obrad. Wiele spraw dotyczyło okolicy zamieszkania poszczególnych uczniów. Ponadto podczas wizyty w urzędzie, młodzież dowiedziała się jak funkcjonuje samorząd, jakie kompetencje ma Rada Gminy oraz jakie sprawy można załatwić w urzędzie gminy - relacjonują organizatorzy przedsięwzięcia.

 

Taka niecodzienna forma zajęć ma pozwolić na utrwalenie poznanego materiału i przyczynić się do zwiększenia świadomości uczniów. Organizatorzy mają też nadzieję, że taka lekcja pozwoli przełamywać bariery i obawy młodych ludzi przed wizytą w urzędzie i załatwianiu spraw.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obs. ~obs. (Gość)02.11.2023 12:53

Widocznie strach przed wizytą w urzędzie gminy w Grabicy jest na tyle silny ,że potrzeba aż akcji uświadamiającej. Kto wie czy nie interwencji psychologa. Nie wiem co wynieśli z posiedzenia Rady Gminy Grabica ,ale myślę że czasu radnych nie zmarnowali a i sami się nie nudzili.

20


ja ~ja (Gość)02.11.2023 11:05

I czego się nauczyli?

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat