Advertisement

Turniejowa wygrana Piotrkowianina w Mielcu

PiotrkowianinKraj Poniedziałek, 15 sierpnia 202212931
Seria rzutów karnych zdecydowała o wygranej Piotrkowianina w X. Memoriale im. Antoniego Weryńskiego. W finałowym spotkaniu nasz zespół okazał się lepszy od gospodarza Handball Stali Mielec.
fot. piotrkowianin.pl fot. piotrkowianin.pl

W półfinałach drużyna Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika wygrała z Padwą Zamość 34:23 (18:9), a gospodarze pokonali jednym trafieniem 32:31 ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

 

Pierwsza połowa finału należała do Piotrkowianina, głównie dzięki świetnej postawie bramkarza Damiana Chmurskiego. Nasz zespół prowadził po trzydziestu minutach 11:7. Po zmianie stron do głosu doszła drużyna z Mielca. Nie tylko odrobiła straty, ale kilka razy wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Piotrkowianin nie dał jednak za wygraną i za każdym razem doprowadzał do remisu. Przy stanie 24:24 gospodarze mieli piłkę meczową. Obronił ją jednak Kacper Ligarzewski i po chwili doszło do serii rzutów karnych. W naszej drużynie nie mylili się: Krystian Krajewski, Marcin Szopa, Marcin Matyjasik, Piotr Jędraszczyk i w piątej serii Piotr Swat. W trzeciej serii rzut rywala odbił Kacper Ligarzewski i tym samym Piotrkowianin wygrał karne 5:4, zdobywając główne trofeum w X Memoriale im. Antoniego Weryńskiego.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:


1. Piotrkowianin
2. Handball Stal Mielec
​​​​​​​3. Padwa Zamość
​​​​​​​4. ORLEN Upstream SRS Przemyśl


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mas. ~Mas. (Gość)15.08.2022 14:34

Sami kandydaci do medali w Superlidze.

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat