Tak będą wyglądać najnowocześniejsze boiska w regionie. Duża inwestycja w gminie Sulejów

Region Piątek, 28 czerwca 202411
Jedno z boisk, z których będzie można korzystać na terenie kompleksu sportowego we Włodzimierzowie, właściwie już jest gotowe. W lipcu rozpocznie się montaż nawierzchni na kolejnym, a w sierpniu być może będziemy mogli już grać tam w piłkę. Plac budowy odwiedzili w tym tygodniu Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa oraz radni Rady Miejskiej w Sulejowie. To będzie najnowocześniejszy tego typu obiekt sportowy na terenie gminy Sulejów.

Ładuję galerię...

Rodzaj zastosowanej nawierzchni, wielkość boisk oraz lokalizacja to niewątpliwe atuty tego kompleksu, z którego już niebawem będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy naszej gminy.

 

W tym momencie mamy wykonane boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Przygotowaliśmy też warstwy konstrukcyjne pod boisko do piłki nożnej o nawierzchni syntetycznej-trawiastej, a układanie samej nawierzchni planujemy w przyszłym tygodniu. Trwają też prace związane z budową ogrodzenia i oświetlenia. Planujemy zakończyć prace w wakacje – powiedział Damian Szmigielski, przedstawiciel wykonawcy obiektu.

 

Sulejowscy samorządowcy, którzy odwiedzili plac budowy podkreślali, że to miejsce z dużym potencjałem.

 

 - Bardzo się cieszę, że w sierpniu będziemy mogli przystąpić do prac odbiorowych i może jeszcze w wakacje udostępnić obiekt. W ramach prac okazało się, że droga – ulica Wyszyńskiego wymaga poszerzenia i przy okazji ją przebudujemy do szerokości 5 metrów. Zastanawiamy się także nad tym w jaki sposób zarządzać tym obiektem, ale już dzisiaj zapraszam wszystkich mieszkańców na wrześniowe konsultacje dotyczące rozwoju tego terenu, jako terenu rekreacyjnego. Zachęcam do tego także tych, którzy niekoniecznie uprawiają sport, ale lubią miło spędzać czas. Mówię o terenie pomiędzy boiskami a parkingiem – powiedziała Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa.

 

Przede wszystkim mamy nadzieję, że nikt nie będzie nam niszczył tych boisk, tym bardziej, że chcielibyśmy, aby można było z nich korzystać jak najdłużej. W tym celu przesunęliśmy środki na wykonanie nowoczesnego monitoringu, którym zostanie objęty ten kompleks. Zależy nam na tym, aby ćwiczyli tam nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy naszych sołectw – dodali Alina Błaszkowska-Pałac, Barbara Kamasińska-Jarmuszkiewicz,  Joanna Łągiewska oraz Szymon Leszto, radni Rady Miejskiej w Sulejowie, reprezentujący mieszkańców obwodów, którzy prawdopodobnie najczęściej będą korzystać z tego obiektu.

 

Na razie nie jest jeszcze znany termin otwarcia obiektu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

demokrata ~demokrata (Gość)30.06.2024 12:37

Boiska boiskami, ale najwyższy czas pousuwać ze stołków ludzi niekompetentnych bezprawnie osadzonych na tych stołkach.

30


Marlenka69 ~Marlenka69 (Gość)29.06.2024 23:44

Jakie kompetencje ma pani burmistrz do odbioru takich obiektów ?? Bądźmy poważni, bo chyba po to zmieniliśmy kogoś na stołku burmistrza żeby już więcej nie oglądać fotek tego typu, bo co wynika z tych odwiedzin na placu budowy ?
Mam gorący apel do lokalnych mediów żeby nie robić i co ważniejsze nie publikować zdjęć urzędników poza ich miejscem pracy w urzędzie !

51


Przyglowianka ~Przyglowianka (Gość)29.06.2024 17:43

Po miesiącu będzie to całe pomazane przez kreatywne dzieci z Sulejowa

23


Przyglowianka ~Przyglowianka (Gość)29.06.2024 17:43

Po miesiącu będzie to całe pomazane przez kreatywne dzieci z Sulejowa

12


Przyglowianka ~Przyglowianka (Gość)29.06.2024 17:43

Po miesiącu będzie to całe pomazane przez kreatywne dzieci z Sulejowa

12


Przyglowianka ~Przyglowianka (Gość)29.06.2024 17:43

Po miesiącu będzie to całe pomazane przez kreatywne dzieci z Sulejowa

12


ŁKS ~ŁKS (Gość)29.06.2024 13:53

Młodzież z Sulejowa zajmie się dekorowaniem w sprayu

43


wiesniak ~wiesniak (Gość)29.06.2024 13:50

Ciekawe czy beda pieniadze dla osob,ktore poprowadza zajecia po lekcjach,czy bedzie to zamkniete i niedostepne dla dzieciakow.

40


Realia ~Realia (Gość)29.06.2024 13:23

Ogrodzą, zamkną, żeby nikt nic ie popsuł. Gadka gładka, a praktyka sobie.

12


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat