W Sulejowie stworzono dwa takie punkty, na terenie tzw. polanki i przy ulicy Parkowej, obok tego pierwszego dodatkowo wybudowano też parking. Ponadto utwardzono też ulicę Nadpiliczną od skrzyżowania z deptakiem przy ul. Torowej, przy którym znajduje się jedno z wejść na największą plażę w regionie oraz Parkową, przy której znajduje się drugie wejście na wspomniany piaszczysty brzeg Pilicy oraz ulicę prowadzącą do tzw. białej plaży.
Ten projekt był bardzo trudny w realizacji, ponieważ pierwotnie miało go wdrożyć więcej gmin, ale prawie wszystkie się wycofały. Nam jednak bardzo zależało na jego realizacji i włożyliśmy dużo pracy, żeby Urząd Marszałkowski zgodził się na wykonanie Magii Pilicy tylko przez gminy Sulejów i Aleksandrów i nam się to udało. Powstały ścieżki rowerowe na terenie Kępek, z których cieszą się m.in. dzieci, bo będą mogły się tam bezpiecznie poruszać. Chcemy nadal rozwijać infrastrukturę dla rowerzystów, dlatego obecnie opracowujemy koncepcję szlaków i ścieżek rowerowych, mam nadzieję, że niebawem będę mógł poinformować o konkretach – mówi Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.
Realizacja projektu "Magia Pilicy - ochrona przyrody obszaru funkcjonalnego doliny rzeki Pilicy" kosztowała 2 276 564,35 zł, a 1 770 729,28 zł. Pozyskaliśmy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.