Synoptyk IMGW: czwartek będzie ciepły, mogą wystąpić przelotne opady deszczu

PAPKraj Czwartek, 12 sierpnia 202112570
W czwartek przelotne opady deszczu mogą wystąpić na północy i północnym-wschodzie kraju. W pozostałej części kraju będzie sucho, pogodnie, z wiatrem słabym lub umiarkowanym. Termometry pokażą od 21 do nawet 27 stopni - podała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB.

"W czwartek mogą wystąpić przelotne opady deszczu na północy kraju, w tym na wybrzeżu, na Warmii i Mazurach, na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Ale będzie to deszcz słaby" - przekazała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW.

 

Ze wstępnych prognoz wynika, że w czwartek w najcieplejszym momencie dnia w Gdańsku będzie około 21 stopni, Szczecinie i Koszalinie około 22 stopni, Warszawie i Łodzi 23 stopnie, nieco cieplej - ok. 24-25 stopni - w Lublinie, Kielcach, Krakowie i Opolu. Najcieplej, bo nawet 27 stopni, będzie w Głogowie na Dolnym Śląsku.

 

Małgorzata Tomczuk powiedziała w rozmowie z PAP, że kolejne dni będą jeszcze cieplejsze, ale w weekend spodziewane są także opady deszczu i burze. (PAP)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat