Święto plonów w Wolborzu [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 05 września 20224
W niedzielę w Wolborzu odbyły się dożynki gminno-parafialne. Były podziękowania, prezentacje kół gospodyń wiejskich oraz artystyczne występy.

Ładuję galerię...

Dożynki rozpoczęła prezentacja wieńców oraz korowód dożynkowy, który w asyście orkiestry z OSP z Żarnowicy przeszedł do kolegiaty. Tam ks. Tomasz Owczarek odprawił mszę dziękczynną, a następnie na ręce proboszcza i burmistrza Andrzeja Jarosa złożone zostały chleby i dożynkowe wieńce.

 

Wieńce dożynkowe przygotowały sołectwa Lubiatów, Żarnowica, Żywocin, Komorniki, Młynary, Psary Witowskie, Bogusławice, Proszenie, Świątniki, Psary Stare, Polichno, Lubiaszów, Młoszów, Kaleń, Wolbórz, Golesze Duże, Kuznocin.

 

Po eucharystii uczestnicy dożynek spotkali się na placu Jagiełły, gdzie przygotowano dożynkowy obiad. Wcześniej chleb podzielili i rozdali mieszkańcom wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba, ks. Tomasz Owczarek, burmistrz Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin oraz tegoroczni starościna i starosta dożynek. W tym roku byli nimi: Anna Gurdziołek oraz Kamil Gajda. 

 

 

Na placu Jagiełły mieszkańcy gminy mogli skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Na scenie wystąpiły zespoły: Wolborskie Nuty i Nad Wolbórka, Zespół Pieśni i Tańca "Mali Lubochnianie", dziecięcy zespół ludowy "Koraliki" z Czarnocina, Orkiestra OSP Żarnowica oraz kapela Fakiry.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

parafianin ~parafianin (Gość)06.09.2022 20:32

Piękne podziekowanie za plony przy ołtarzu usłyszalem od delegacji z Psar Starych.

10


Andrzejmasztalerz ~Andrzejmasztalerz (Gość)06.09.2022 07:23

Byl macierewicz?

01


Wolborski ~Wolborski (Gość)05.09.2022 13:09

Tak piękn wieńce szczególnie ten zrobiony i złożeny przez rolniczki z sołectwa Wolbórz .

21


eff ~eff (Gość)05.09.2022 12:24

a Macierewicz ze sceny opowiadał jak zwykle swoje głupoty . Kto go tam w ogóle wpuścił? To były dożynki czy wiec wyborczy?

14


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat