Świetny mecz Piotrcovii

Środa, 12 października 202225
Czwarte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach żeńskiej PGNiG Superligi zanotowały szczypiornistki Piotrcovii. Zespół Krzysztofa Przybylskiego zgłosił aspiracje do medalu, pokonując i to bardzo wysoko EUROBUD JKS Jarosław 33:23 (15:10). Przyjezdne w 7. minucie wygrywały 5:1, ale to wszystko na co je było stać. Później dominowała Piotrcovia.

Po dwóch trafieniach Wiktorii Gliwińskiej i jednym Valentyny Nestsiaruk drużyna z Jarosławia prowadziła 3:0. Piotrcovia otworzyła swoje konto bramkowe za sprawą Tauani Schneider, ale EUROBUD JKS odpowiedział trafieniem Natalii Volovnyk i skutecznym karnym Nestsiaruk.

Piotrkowianki nie zamierzały się jednak załamywać słabym początkiem. Bardzo szybko zniwelowały straty  i już w dwunastej minucie było 5:5. Gospodynie już po chwili wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Kolejny kwadrans należał już zdecydowanie do Piotrcovii. Szczypiornistki Krzysztofa Przybylskiego rzuciły pięć ostatnich bramek w pierwszej połowie (trzy trafienia Tatjany Trbović i po jednym Karoliny Jureńczyk i Magdaleny Drażyk) co dało dość wyraźne prowadzenie do przerwy - 15:10.

Po zmianie stron obraz gry już nie uległ zmianie. Piotrcovia dominowała, grając dobrze zarówno w ataku, jak i obronie. Trener Reidar Moistad próbował reagować na boiskowe zdarzenia, biorąc przerwy na żądanie, ale jego zespół nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z piotrkowiankami.

Po zdecydowanie najlepszym w tym sezonie meczu Piotrcovia wygrała aż 33:23 (15:10) i czeka już na kolejnego rywala, którym będzie Galiczanka Lwów. Na prośbę przeciwnika spotkanie odbędzie się 18 października o 18:00 w piotrkowskiej Hali Relax.

MVP Spotkania została Karolina Jureńczyk. Młoda piotrkowska rozgrywająca rzuciła osiem bramek przy świetnej, 80-procentowej skuteczności.

Piotrcovia - EUROBUD JKS Jarosław 33:23 (15:10)
Piotrcovia: Opelt, Suliga - Jureńczyk 8, Królikowska 6, Drażyk 4/1, Trbović 4, Grobelna 3, Waga 2/1, Szczepanek 2, Sobecka 1, Polaskova 1, Schneider 1, Senderkiewicz 1