Advertisement

Stworzą nową strzelnicę. Kto będzie mógł skorzystać?

ePiotrkowRegion Wtorek, 26 lipca 202220
O nową strzelnicę pneumatyczną wzbogaci się Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach (gm. Wola Krzysztoporska). Dofinansowanie na ten cel w wysokości 300 tys. zł pochodzi ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Obiekt ma służyć nie tylko uczniom, ale też organizacjom pozarządowym, czy prywatnym użytkownikom.

Ładuję galerię...

Zalety stworzenia strzelnicy w szkole prowadzonej przez powiat piotrkowski przedstawił podczas wtorkowej (26.07.2022) konferencji prasowej jego gospodarz.

To radosny dzień dla całej społeczności szkoły w Bujnach, ponieważ pan minister Ciecióra przyjechał do nas z informacją, że otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę nowoczesnej strzelnicy właśnie na terenie tej placówki. Warto przypomnieć, że ta szkoła kształci m.in. przyszłych żołnierzy czy policjantów. Mam nadzieję, że realizację tej ważnej inwestycji rozpoczniemy już w tym roku. Posłużą nam do tego pomieszczenia gospodarcze, które zamierzamy dostosować do potrzeb strzelectwa. To zadanie tym ważniejsze, że w dzisiejszych realiach zainteresowanie obronnością naszego kraju jest wzmożone, także wśród młodzieży - mówił starosta Piotr Wojtysiak.

 
Placówka znajduje się pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Strzelnica po godzinach funkcjonowania szkoły ma być dostępna dla organizacji pozarządowych oraz mieszkańców, którzy będą chcieli doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Powiat piotrkowski jest pierwszym powiatem, który będzie na terenie województwa łódzkiego realizować taką inwestycję. Na budowę strzelnicy, przekazaliśmy jako rząd 300 tys. zł, czyli całą kwotę, o jaką samorząd wnioskował. Jestem przekonany, że kolejne inwestycje we współpracy z MON-em, także będą tu realizowane. Wniosek z piotrkowskiego starostwa był dobry, a potrzeba zbudowania tego obiektu w pełni uzasadniona. Realia, w jakich się znaleźliśmy, pokazały, że w Polsce mamy absolutny deficyt wolnych strzelnic, na których można byłoby rozwijać swoje umiejętności strzeleckie. Dlatego chcemy zwiększyć liczbę takich miejsc - zapewnia Krzysztof Ciecióra, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Podniesienie poziomu kształcenia i pozytywne zmiany logistyczne i ekonomiczne - takie plusy powstania strzelnicy dostrzega dyrekcja szkoły w Bujnach.

To dla nas ogromny sukces, a także podniesienie prestiżu. To duży plus dla młodzieży, która będzie mogła sprawnie i szybko realizować zajęcia ze strzelania, ale też uczyć się bezpiecznego korzystania z broni. Dotąd musieliśmy organizować wyjazdy na strzelnicę, co generowało dodatkowe koszty. Chcemy także nawiązać kontakty z lokalnym środowiskiem, które będzie zainteresowane korzystaniem z obiektu - zapowiada dyrektor Katarzyna Kaczmarek-Michalak.

 
A jakie będą parametry nowego obiektu?

To będzie strzelnica 5-stanowiskowa, do kalibru 6,32 i 17 J (dżuli) o długości 15 metrów. Za budynkiem szkoły mamy obiekt, który zostanie zaadaptowany do celów, o których dziś mówimy. Mamy też nadzieję, że w przyszłości uda się rozbudować obiekt o strzelnicę sportową, a to oznacza, że zyskalibyśmy także tory do 25 metrów. Projekt zakłada przystosowanie budynku, ale nie tylko, bo także zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia zajęć - podsumowuje wicestarosta Dariusz Magacz.

 

Całkowita planowana wartość inwestycji to około pół miliona złotych. To czy uda się zamknąć prace w tej kwocie zweryfikuje jednak przetarg. Pieniądze z Ministerstwa Obrony Narodowej powiat musi wykorzystać do końca roku.


Zainteresował temat?

4

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.07.2022 13:54

Jeżeli na uroczystości nie było Ziemby to uroczystość jest nieważna i powinna zostać powtórzona.

91


a ~a (Gość)27.07.2022 13:19

300 tys na strzelnice w ktorej można postrzelac z wiatrowki :))). niezle ktos kasy przytuli

110


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)26.07.2022 21:36

Wystarczył by w zupełności komunikat prasowy, a nie odrazu wycieczka krajoznawcza- jaki był cel tej wizyty i co ustalono podczas spotkania ?? Pewnie nic a pieniądze na przejazdy wydane- typowa niegospodarność, a niby mało pieniędzy w budżecie, inflacja, a tu z taką pompą organizuje się konferencje- strach pomyśleć co będzie na samym otwarciu...

70


Lor ~Lor (Gość)26.07.2022 22:50

Co to ma wspólnego z ministrem rolnictwa? Dajcie spokój,czym on się zajmuje?

70


Sławomir.wolanin ~Sławomir.wolanin (Gość)27.07.2022 02:41

Cieciura.toniech szpital lepiej
.ratuje.z Panem starosta na
Rosfelta.wescje do pracy

80


go?ć_beata ~go?ć_beata (Gość)26.07.2022 21:44

O matko co oni już wyprawiają. Zniszczą szkołę albo juz zaniżyli

92


ja ~ja (Gość)26.07.2022 20:32

Zwróćcie uwagę na parametry strzelnicy: tor o długości 15 metrów, "broń" pneumatyczna o sile poniżej 17 j. Czyli zabawa jak na odpustowej strzelnicy. Jeszcze tylko kaczuszki lub glapy ustawić, żeby strzelanie było bardziej realistyczne. Wiele wspólnego z wojskiem toto mieć nie będzie.

110


97-300 97-300ranga26.07.2022 19:55

Szpital arbuzy zniszczyli to zniszczą też strzelnice.

51


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)26.07.2022 16:45

W dobie kryzysu kasa na takie pierdoły to marnotrawstwo a to dopiero początek upadku naszej gospodarki

63


xn. ~xn. (Gość)26.07.2022 14:35

A na szpital to ile Ciecióra przywiózł....ten przy Roosevelta,...tam potrzeby jeszcze większe.

92


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat