Strzelecki festiwal w Piotrkowie

Sobota, 19 listopada 201622
Aż 73 bramki zobaczyli kibice, którzy przyszli na mecz Piotrkowianina z Gwardią Opole, piotrkowski zespół w tym sezonie jeszcze tylu bramek nie zdobył (34), ale i nie stracił (39).

Wynik tego spotkania otworzył Marcin Tórz, wkrótce potem wyrównał Ignacy Bąk, w ciągu kilku kolejnych minut piotrkowscy szczypiorniści wypracowali kilkubramkową przewagę, kolejno do bramki rywali trafili Piotr Swat, Mateusz Góralski, Piotr Swat i Marcin Tórz, goście zdołali jednak odrobić straty i w 10. minucie doprowadzili do remisu 6:6, kilkadziesiąt sekund później Adam Siwak po raz pierwszy w tym meczu wyprowadził zespół z Opola na prowadzenie, które później goście jeszcze powiększyli, wykorzystując dwa z trzech rzutów karnych. W ostatniej minucie pierwszej połowy Sebastian Iskra zdobył bramkę kontaktową, w kolejnej akcji mógł doprowadzić do wyrównania, ale został sfaulowany w polu karnym gości, Orfeus Andreou, który podszedł do rzutu karnego nie zdołał jednak pokonać Adama Malchera . W ostatniej sekundzie pierwszej połowy goście zdobyli jeszcze jedną bramkę i ta część spotkania zakończyła się wynikiem. 17:19.

Drugą połowę też lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Rafała Kuptela, pomogli im w tym sami piotrkowianie, którzy w defensywie grali co najmniej słabo. W 40. minucie było już 20:28, w tym momencie trener piotrkowskiej drużyny Dmytro Zinchuk poprosił o przerwę, zrobił potrójną zmianę i nakazał swoim zawodnikom, aby kryli swoich rywali indywidualnie. Dzięki takiemu manewrowi gospodarze w osiem minut odrobili aż cztery bramki, kosztowało ich to jednak wiele sił i w końcówce goście znów przejęli inicjatywę i ponownie powiększyli przewagę, ostatecznie ten mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Gwardii Opole 39:34.

- W drugiej połowie musieliśmy odrabiać straty, co kosztowało nas bardzo wiele sił, szkoda, że nie udało nam się wygrać pierwszego spotkania transmitowanego przez telewizję w naszej hali – powiedział po meczu Piotr Swat, najskuteczniejszy zawodnik piotrkowskiej drużyny.

Kolejny mecz piotrkowianie rozegrają w środę, 30 listopada w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. A już w niedzielę, 20 listopada kolejny mecz w Hali Relax, Piotrcovia w ostatnim w tym roku ligowym pojedynku zmierzy się z Energą AZS Koszalin, początek tego spotkania o godzinie 18.00.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:39 (17:19) Gwardia Opole