Wystawa w Focus Mall to prezentacja najlepszych zdjęć lotniczych Sławka hesji Krajniewskiego. Fotografa, którego prace zachwycają różnorodnością i artystycznym podejściem entuzjastów lotnictwa w Polsce i za granicą. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w całej Europie. Wszystkie zostały wykonane z ziemi.
Lotnictwo i fotografia - te dwie pasje od wczesnego dzieciństwa przepełniają życie hesji. Miejsca ich przecięcia zawsze znaczone są zdjęciami lotniczymi. Jego fotografie to nie tylko dokumentalno-techniczna archiwizacja lotnictwa. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze - jego dynamikę i piękno. Dzięki wyjątkowemu podejściu autora do fotografii lotniczej, “Odloty hesji” to wystawa, która zachwyca nie tylko miłośników lotnictwa.
Sławek hesja Krajniewski urodził się w 1969 roku w dzień Wojska Polskiego w domu mamy - malarki i taty - dyrektora szkoły, co już na wejściu napiętnowało go zamiłowaniem do munduru, do sztuki i zdolnościami organizacyjnymi. Przygodę z fotografią rozpoczął od późnych lat 70. i aparatu marki Smiena. Później przyszedł czas na zenita i licealne szkolne koło fotograficzne, które prowadził przez prawie 4 lata. Wraz z zakupem pierwszej lustrzanki Nikona rozpoczął się jego związek z tą japońską marką. Związek ów przejawiał się nie tylko używaniem sprzętu Nikon, ale również szeroką aktywizacją środowiska użytkowników Nikona. Do listopada 2009 roku hesja pełnił funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Nikon Klub Polska, a obecnie jest wykładowcą na Akademii Nikona. Sławek Krajniewski jest też pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action - zrzeszenia osób, zawiązanego dla szerokiego rozwoju fotografii lotniczej. W portfolio Sławka znajdziecie zdjęcia z prawie każdej dziedziny. Główną cechą jego fotografowania jest tworzenie obrazów, a nie jedynie zwykłe dążenie do “zatrzymywania czasu”. Równolegle z pasją fotograficzną pojawiła się w jego życiu miłość do lotnictwa. Wszystko zaczęło się w klimacie lektury “Dywizjonu 303” i huku dopalaczy latających nad jego miejscowością samolotów Su-7. Pasja nie zakończyła się na popularnej u małych chłopców chęci zostania pilotem. Rozwijała się. Skończył Wojskową Akademię Techniczną na kierunku lotniczym i pracuje w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie, czyli w samym centrum polskiej, wojskowej myśli lotniczej. Mimo pracy w poważnej instytucji oraz ponad czterdziestu lat na karku, pozostała w nim ta dziecięca fascynacja lotnictwem nakazująca wieczne zadzieranie głowy i wpatrywanie się w przelatujące maszyny, obowiązkowo wywołująca dreszczyk podniecenia.
Niedzielne spotkanie w Focus Mall potrwa do godz. 18.00.