Reklama

Serce pomocy przed piotrkowską filią UJK

ePiotrkow Wtorek, 25 stycznia 2022268431
Przed piotrkowską filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego stanęło serce na plastikowe nakrętki. W ten sposób społeczność akademicka oraz mieszkańcy miasta mogą pomagać potrzebującym.

Ładuję galerię...

Serce przed piotrkowską uczelnią pojawiło się we wtorkowe przedpołudnie. Jeszcze przed oficjalnym oddaniem go do użytku, w środku pojawiły się pierwsze nakrętki. Jak podkreślał dr hab. Jerzy Prochwicz, Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ds. Filii w Piotrkowie Trybunalskim, społeczność akademicka od wielu lat angażuje się w akcje charytatywne.

Chcemy by student kształcący się na piotrkowskiej fili Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, nie tylko zdobywał specjalistyczną wiedzę, ale także nauczył się odruchów serca i wrażliwości ludzkiej. Jest to nam w życiu bardzo potrzebne. Dziś bardzo wielu ludzi, z powodów niezależnych od siebie, znalazło się w trudnej sytuacji, i zwyczajnie potrzebują naszej pomocy - mówił dr hab. Jerzy Prochwicz, Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ds. Filii w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Jednym z inicjatorów postawienia w Piotrkowie serca pomoc był radny Łukasz Janik. 

Pomysł zrodził się w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas chcieliśmy do takiej formy pomocy zachęcić prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Prezydent tematu nie podjął, dlatego wspólnie z UJK stworzyliśmy takie miejsce - podkreśla radny Janik i zachęca wszystkie osoby, które potrzebują pomocy, aby zgłaszały się do niego lub do władz piotrkowskiej filii.  - Kiedy tylko całe serce się wypełni, to nakrętki zostaną sprzedane, a pieniądze przeznaczone na pomoc potrzebującym. Zaraz po opróżnieniu naszego serca oczywiście znów rozpoczynamy zbieranie.

We wtorkowej inauguracji udział wzięło kilkudziesięciu studentów, którzy do serca wrzucili już dużą ilość nakrętek. Teraz pomóc może każdy. Wystarczy tylko odkładać zużywane przez siebie nakrętki, a następnie wrzucić je do serca, które będzie stało na ul. Słowackiego, tuż przed piotrkowską uczelnią. 


Zainteresował temat?

7

4


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość piotrkowa ~gość piotrkowa (Gość)28.01.2022 14:24

Od 10 lat wewnątrz budynku stał pojemnik na nakrętki gdzie można było je wrzucać. Co prawda nie był robiony pod publikę i na potrzeby chyba wyborów, ale był.

01


Kukizowiecc ~Kukizowiecc (Gość)26.01.2022 11:40

Brawoo dla Radnego Janika , tak trzymać .Prezydent zwlekał , to go zastąpił radny . To jest nie moc prezydenta a śmieci tam gdzie jest w radzie nadzorczej po 11 zł ? nie możliwe a jednak można. Brawo dla radnego

44


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)26.01.2022 21:37

W Sulejowie p.Sebastian już dawno postawił SERCE.Nie było
dziennikarzy,fotoreporterów,
sztucznego tłumu,propagandy,ale w spokoju
i bez rozgłosu,bez tabliczek w szczytnym celu SERCE stanęło przed Jego domem.

40


ja ~ja (Gość)26.01.2022 13:15

To wierutne kłamstwo. Jedna z byłych pracownic naukowych zaświadczyła, że podobne inicjatywy były tam realizowane już 10 lat temu. Co więcej, pokazane są zdjęcia. wstyd, panie radny.

55


Krysia ~Krysia (Gość)26.01.2022 11:37

Wreszcie,ktoś w końcu pomyślał.

54


Ant układ ~Ant układ (Gość)26.01.2022 11:08

Szacunek dla Pana Panie Łukaszu . Mądra inicjatywa . Niestety nie wytrzymała za dlugo brak napisu kto fundował . Odpowiedni ludzie zadzwonili gdzie trzeba i napisu brak że to Pan był współautorem i sponsorem . Obudźcie się z letargu przed wyborami i zapłaćcie za to wszystko złe co dzieje się w tym mieście.Skandal cenzura jednak wróciła do naszego miasta. Komuna wciąż żywa.

44


Kazik ~Kazik (Gość)26.01.2022 08:37

Oj żeby tak mieli serce do nauki studentów bo poziom nauczania na tej uczelni zszedł na psy nawet za kasę

61


Hmmm ~Hmmm (Gość)25.01.2022 15:43

Super, że inicjatywa dotarła także do naszego miasta. Ja od wielu lat zbieram w domu nakrętki i co jakiś czas wspomagam różne akcje. Jak tylko będę w tej części miasta, to na pewno dorzucę.

125


ava ~ava (Gość)25.01.2022 21:46

Akcja szczytna ale... nakrętka man po co tam

11


ja ~ja (Gość)25.01.2022 19:46

Radny robi sobie reklamę gdzie tylko może. Z sensem, bez sensu, czasem na granicy przyzwoitości. Jak wielkie musi być ego tego pana, że ma aż takie parcie na szkło.

78


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat