Rolnicy protestują. Armagedon na drogach

Wtorek, 20 lutego 2024218
Kolejna fala protestów rolników przetacza się przez cały kraj. Strajk odbywa się również w powiecie piotrkowskim. Protestujący zapowiadają, że jeżeli ich postulaty nie zostaną spełnione, mogą pozostać na drogach nawet do 48 godzin.

Ładuję galerię...

Najpierw rolnicy zgromadzili się przy ul. Kasztelańskiej. Protestujący przyjechali swoimi ciągnikami, które następnie utworzyły kolumnę i ruszyły wspólnie na łącznik dróg: A1 i S8. Tam odbywa się stacjonarna akcja protestacyjna. 

 

Chcemy zaprezentować nasze problemy i postulaty. Protestujemy przeciwko Zielonemu Ładowi i sytuacji na granicy polsko-ukraińskiej. Planowany protest stacjonarny odbywa się na węźle S8/A1 i będzie trwać 48 godzin. W dzisiejszym proteście biorą udział rolnicy z powiatu piotrkowskiego, tomaszowskiego, rawskiego, opoczyńskiego, pabianickiego czy radomszczańskiego. Do protestu przyłączyli się myśliwi, którzy dzielą problemy z rolnikami, zmagając się z niekorzystnym dla nich prawem łowieckim, co przekłada się na szkody rolnicze wyrządzane przez zwierzęta - mówi Janusz Terka, szef piotrkowskiej Solidarności Rolników Indywidualnych powiatu piotrkowskiego.

Przy ul. Kasztelańskiej zgromadziło się blisko 300 pojazdów. Rolnicy wciąż sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi proponowanego przez Unię Europejską oraz sprowadzaniu zboża z Ukrainy. 

My rolnicy z powiatu piotrkowskiego walczymy o zlikwidowanie Zielonego Ładu. Ten program musi pójść do kosza. Druga rzecz to sprawa Ukrainy i co rząd zrobi ze zbożem z Ukrainy. Jeżeli nic w tej kwestii się nie zmieni, to pojedziemy na Warszawę. Są to ostatnie dni, które musimy wykorzystać. Nie długo będziemy musieli iść w pole. Rolnik doskonale wie, kiedy ma jechać w pole, kiedy i jaki stosować nawóz. Nie chcemy głupot, które nam będzie narzucać Bruksela - mówi Czesław Nieśmiałek, rolnik z gminy Grabica. - Jesteśmy od tego, żeby pracować. Nie chcemy jałmużny, nie chcemy nic. A czy nasze działania są radykalne? My nie chcemy blokować ludzi, którzy jadą sobie do pracy. Natomiast musimy walczyć dla wszystkich o chleb. Jak nas nie będzie, to zagranica nam nie da chleba albo da po zdecydowanie wyższej cenie - dodaje rolnik.

Do protestu rolników przyłączyli się także myśliwi, którzy także mają swoje postulaty. 

Bywały pomiędzy nami różne nieporozumienia, ale wynikały one z tego, że państwo powierzyło nam gospodarkę łowiecką. Zobowiązało nas do wypłacania szkód rolnikom z naszych własnych pieniędzy. Ale w drugą stronę rolnicy pomagają nam również w dbaniu o dobrostan, o zwierzynę. Pozwalają na swoich polach zakładać klincze remizy, żeby zwierzyna miała możliwość rozrodu i powiększania swojej populacji. Nieuczciwym byłoby, gdybyśmy w takiej chwili jak dzisiaj nie wspierali rolników w ich postulatach - mówi Waldemar Komenda, członek Naczelnej Rady Łowieckiej, prezes Wojskowego Koła Łowieckiego "Hubal" w Tomaszowie Mazowieckim. - My także mamy swoje postulaty. Odejście od tzw. zielonej polityki, przekazanie łowiectwa pod nadzór Ministerstwa Rolnictwa dla pełnego uznania ścisłych związków pomiędzy gospodarką łowiecką i rolną, czy wprowadzenie systemowych rozwiązań w zakresie listy gatunków łownych zapewniających powrót na listę zwierząt łownych - dodaje prezes.

W miarę możliwości, zrezygnujcie dzisiaj z podróży blokowanymi drogami. Listę objazdów dla naszego regionu odnajdziecie tutaj

 

fot.: Google

 

 

współpraca: Filip Zieliński


Zainteresował temat?

16

3


Komentarze (218)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dzialkowiec ~dzialkowiec (Gość)22.03.2024 17:21

Niewiem dlaczego jeszcze nieprzylaczyli sie dzialkowcy? W planach ma zniknac polowa rodzinnych ogrodow dzialkowych .Zakaz spalania chorych drzew i krzewow oraz wielu innych rzeczy.

10


gian ~gian (Gość)07.03.2024 14:15

ale zdjęcia

10


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)20.02.2024 18:21

Dobrze, że chłopstwo się przebudziło, szkoda tylko, że po wyborach, a nie przed. 90% wyborców poparło klimatystów, sanitarystów i podżegaczy wojennych. Nie powiedzą, że nie było alternatywy, bo była. Obecny rząd kontynuuje politykę poprzedniego, bo jak już wielokrotnie pisałem: PiS, PO - jedno zło! Cały czas jesteśmy sługami Ukrainy (poprzedni rząd wpompował tam ponad 100 miliardów, a Tusk zarezerwował już dla nich ponad 70), i nadal kontynuowana jest agenda globalistów, czyli budowa ustroju niewolniczego pod pretekstem "ratowania planety". Rolnictwo ma być zniszczone po to, aby rynek żywności został całkowicie przejęty przez korporacje. Mamy żreć sztuczne mięso, przetwory z robactwa i żywność GMO. Ludzie, którzy od lat ostrzegali o takim rozwoju wypadków, byli wyśmiewani i wyszydzani jako "zwolennicy teorii spiskowych". Co powiecie dziś, kiedy nawet już prosty chłop dostrzega, że "teorie spiskowe" zmieniły się we wprowadzaną konsekwentnie PRAKTYKĘ spiskową? A płody rolne z Ukrainy eurokołchoz (rękami "polskiego" rządu) wpuszcza z jednego prostego powodu: takie działanie pomaga wykończyć rolnictwo w Polsce. Nie przeszkadza im to, że te produkty nie spełniają tzw. norm unijnych, bo w tym przypadku każda droga do realizacji celu nadrzędnego jest dobra. A nadrzędnym celem jest jak już wspomniałem, zniszczenie rolnictwa. Ta dawna peerelowska "komuna" była stosunkowo łaskawa, bo nie niszczyła rolnictwa, przemysłu ani transportu, i nie wchodziła rodzinom z buciorami w życie. Celem tej nowej zielonej eurokołchoźnianej jest zniszczenie rodzimego rolnictwa, przemysłu, ograniczenie transportu i permanentny monitoring każdego obywatela. Ale większość uważa, że dopiero teraz mamy wolność...

2214


Moher ~Moher (Gość)21.02.2024 13:42

Chłopki a tanie nawozy z Ukrajny Rosji to wam pasuje

48


Moher ~Moher (Gość)21.02.2024 08:07

Zabrać wszystkie dotacje to i niech placom zus jak każdy pracujący a nie tylko być pasorzytem spolecznym

913


A ~A (Gość)21.02.2024 21:01

Strajkują Bo mają prawo. Bo zboże im nie pasuję z Ukrainy Bo tanie. A jak sami w swoich gospodarstwach zatrudniają ukrainców Bo tani. To jest dobrze bo polak za miskę ryżu nie chcę robić. Jak unia daję to dobrze bo się bierze. Ale jak Unii trzeba dać to już źle. Ja rolników nie żałuję. Niech najpierw zaczną zatrudniać Polaków i dobrze płacić im. Wtedy to można żałować. Bo ceny dzięki zbożu z Ukrainy w sklepach są niskie. Był olej za 12 A teraz za 6. Widać różnicę. A blokada dróg utrudnia życie zwykłym obywatelą A nie polityką.

64


Urzędniczka. ~Urzędniczka. (Gość)20.02.2024 17:32

Czy rolnik i ciągnik nie powinien być na polu? Brak zdjęcia? To zapraszam do okienka w PUP znajdę wam odpowiednie zajęcie że czasu wam braknie na takie wybryki.

221


Oj ~Oj (Gość)20.02.2024 21:03

Na drogach sami biedacy w traktorach po 300 tysięcy każdy.

1021


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)21.02.2024 16:24

Nie myślałem że w mieście imigrantów z okolicznych wiosek,sami fajnopolacy, uśmiechnięci jaka nienawiści!

61


ŁukasZ ~ŁukasZ (Gość)20.02.2024 21:10

Czytam te komentarze i mogę powiedzieć. Oj narodzie, aleś ty głupi. Obudzicie się wszyscy jak was rachunki za prąd i ogrzewanie zjedzą. A to już od czerwca. Powinniśmy się wszyscy jednoczyć, a nie dzielić. Władzy taki podział społeczeństwa pasuje.

127


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat