Region: Szukają pieniędzy na oświatę

Strefa FM Wtorek, 15 maja 201230
Samorządy z naszego regionu szukają dodatkowych pieniędzy na oświatę. I miasta i gminy składały wnioski o dofinansowanie programów wspomagających proces nauczania.

- Jest tutaj gmina Gorzkowice, która otrzymała wsparcie projektu „Pierwsze wsparcie na starcie”. Bełchatów będzie realizował projekt „Chcę to wiedzieć”, gmina Rozprza otrzymała ponad 222 tysiące złotych na indywidualizację nauczania, czyli wyrównywanie szans najmłodszych uczniów. Wszystkie projekty są podpisane, a umowy zawarte więc mogę one być realizowane – mówi Marek Niedźwiedzki z biura prasowego Marszałka Województwa Łódzkiego.

Duże dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi otrzymało Radomsko. Na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów najmłodszych klas ze szkół podstawowych miasto otrzymało ponad 600 tysięcy złotych. Blisko pół miliona złotych otrzymał Piotrków na zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas I - III.

(Strefa FM)

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sklave sklaveranga16.05.2012 07:51

Wpierw szkoły likwidowali, teraz liczbę klas zmniejszają.
Podobno mamy niż demograficzny.
Tylko dlaczego etatów w administracji nie redukują
i coraz to więcej ich stwarzają.
Publiczną służbę zdrowia i refundację za leki Tusk już nam wybił z głowy.
Zabrał przyszłym i obecnym emerytom zgromadzony kapitał początkowy.
Teraz chce młodzież tą po gimnazjum pozbawić możliwości korzystania z bezpłatnej nauki.
Co nas czeka jutro????
sklave.manifo.com/smieszne-zdjecia

00


tomek666 ~tomek666 (Gość)16.05.2012 06:34

Ludzie opanujcie się i komentujcie artykuł. Szkoły są darmowe i państwo powinno zapewnić pensje, a nie zwalać wszystko na samorządy. Około 50 % budżetu gmin idzie na oświate. (co wspólnego z artykułem mają plecy - chyba, że ktoś myśli o krawiectwie to popieram i trzeba się uczyć aby umieć miarę z człowieka zdjąć).

00


alan ~alan (Gość)15.05.2012 22:52

Fad,zapomniałeś dodać jeszcze jaki problem finansowy mają samorządy z wypłatą corocznej trzynastej pensji dla "ciężko"
pracujących nauczycieli.

00


chirurg ~chirurg (Gość)15.05.2012 22:28

"gosc-" napisał(a):
Smutne to fakt, że chirurg, Piotrkowianin - to ta sama osoba.
Pozdrawiam serdecznie:)


Piotrkowianin? Chirurg? Nie przeczę, że jestem piotrkowianin.

00


trójoncy gżyp ~trójoncy gżyp (Gość)15.05.2012 21:25

Cytuję:
~renata (Gość)2 godziny temu, 19:36
"szczerbiec" napisał(a):
Jeśli komuś źle w zawodzie niech skończy studia i będzie pedagogiem.
Skończyłam fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dwa lata studiowałam we Francji w ramach jednego z programów edukacyjnych UE. Obecnie pracuję w biurze. W szkołach, do jakich składałam podania o pracę, nikt w nie nawet nie raczył zerknąć. W tej naszej zapyziałej dziurze trzeba mieć jedynie szerokie plecy i znajomków, by dostac się do pracy w szkole. Solidne wykształcenie nikogo już nie obchodzi.


No właśnie Renata ma sporo racji. Obecnie mimo posiadanych odpowiednich kwalifikacji dostanie pracy w szkole jest mało realne. Poniekąd dlatego, że obecnie ilość godzin wielu przedmiotów jest zmniejszana (nie dotyczy religii), a ze względu na niż demograficzny likwiduje się szkoły i etaty nauczycielskie. Być może znajomości by się przydały, nie wiem... Może tak, może nie. Ale niech ci nauczyciele, którzy tak na forach innym doradzają skończenie studiów i zostanie nauczycielem mają świadomość, że na ich miejsce bez trudu można znaleźć kandydatów. Tylko że nie mogąc dostać etatu w szkole, pracują w innych branżach (często fizycznie, poniżej kwalifikacji), lub siedzą na bezrobociu...

00


oburzony ~oburzony (Gość)15.05.2012 20:56

I dlatego gmina Wola Krzysztoporska podniosła podatek rolny i to nie mało,ale na imprezki swoje po pracy to pienizki sa zawsze

00


gość ~gość (Gość)15.05.2012 20:34

Smutne to fakt, że chirurg, Piotrkowianin - to ta sama osoba.
Pozdrawiam serdecznie:)

00


belfer ~belfer (Gość)15.05.2012 20:18

Jak nie ma o czym pisać, to się robi nagonkę na nauczycieli. I te historyczne -18 godzin! A sędzia tylko 4-8 dni w miesiącu spedza na sali rozpraw- czy to znaczy że pracuje 48-64 godziny w miesiącu?

00


fad ~fad (Gość)15.05.2012 20:01

Do szczerbca,a jak myślisz czy nauczyciele wf-u plastyki,muzyki,katecheci,bibliotekarze,świetliczanki itp,tak codziennie przygotowują się do lekcji? sprawdzają klasówki[szczególnie wuefiści] trzy cztery godziny pracy i do domu bo się bardzo zmęczyli ,a naciągane roczne płatne urlopy,bo pozwala na to karta nauczyciela,przecież to olbrzymie koszty, olbrzymia armia ludzi,którzy biorą kasę praktycznie za nic.

00


chirurg ~chirurg (Gość)15.05.2012 19:50

"gosc" napisał(a):
Tak pracuję. P i o t r k o w i n i n


No, jeżeli pracujesz tak, jak piszesz, to u mnie takich nie zatrudniają. Nie ma mowy w naszej pracy o żadnym błędzie. Wiesz, jaki to zawód? Nawet o takim błędzie nie ma mowy, jak twoje "zjadanie" ogonków czy liter.
A gdzie pracujesz, jeśli wolno wiedzieć?

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat