Przygarnij i zaczipuj psa!

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Niedziela, 14 kwietnia 20245
Gmina Wola Krzysztoporska po raz kolejny zwraca uwagę bezdomne psy, które czekają na adopcję w schronisku w Bełchatowie. A żeby nasi czworonożni przyjaciele wciąż się gdzieś nie gubili i nie przybywało „bezdomniaków”, gmina stworzyła możliwość bezpłatnego czipowania zwierząt.
Fot.: Gmina Wola Krzysztoporska Fot.: Gmina Wola Krzysztoporska

W dniu 21 marca 2024 r. Rada Gminy Wola Krzysztoporska podjęła uchwałę sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wola Krzysztoporska w 2024 roku”. Zgodnie z programem gmina zapewnia właścicielom psów dofinansowanie do sterylizacji samic w wysokości 80% kosztów. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zgoda na wszczepienie chipa wraz z wprowadzeniem do bazy Save Animals. Gmina Wola Krzysztoporska pokrywa 100% kosztów wszczepienia chipa wraz z wprowadzeniem do bazy. Poza tym można bezpłatnie zaczipować każdego psa z terenu gminy. To rozwiązanie ma na celu zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt. Dzięki umieszczeniu pod skórą psa niewielkiego urządzenia odszukanie psiaka w razie zaginięcia jest stosunkowo łatwym zadaniem.

 

Gmina Wola Krzysztoporska poszukuje także wciąż nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt znajdujących się w schronisku w Bełchatowie. Dla osób, które zdecydują się przygarnąć zwierzaka i są mieszkańcami naszej gminy, samorząd oferuje wsparcie finansowe w wysokości 800 zł. Oferowana kwota przeznaczona być powinna na zakup karmy, akcesoriów, opiekę weterynaryjną czy budę dla psa, z zastrzeżeniem jednak, iż jedna rodzina może adoptować maksymalnie 3 psy w ramach niniejszego programu. Gmina ma także prawo odmówić oddania zwierzaka do adopcji. Rekompensata wypłacana będzie po podpisaniu stosownej umowy adopcyjnej. Adoptujący jest zobowiązany przede wszystkim do zapewnienia psu właściwej opieki, humanitarnego traktowania i odpowiednich warunków utrzymania.

 

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Gminy Wola Krzysztoporska tel. 044-61-63-983.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Psiarz ~Psiarz (Gość)14.04.2024 16:50

A w Piotrkowie błąkają się stada bezpańskich psów, które nie wiadomo czy są chore czy szczepione np. przeciw wsciekliźnie. Ludziom dbającym o swoje psy potrafią one ginąć, a potem dowiadują się, że z psa zrobiono smalec. Tak byłe miasto wojewódzkie dba o właścicieli zwierząt. Dla Rządzących najważniejsze, że płacą podatek, a od reszty umyć ręce. Za Chojniaka całe miasto zeszło na psy - okoliczne gminy bardziej dbają o zwierzeta niz miasto z potężnymi środkami. 21 kwietnia wybierzmy zmianę.

84


no888 ~no888 (Gość)15.04.2024 09:23

Czipowanie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, złodziei psów i bałaganu z rzekomą "bezdomnością" psów to nie zmieni. Jeden z wielu profil na facebooku "Czarna lista organizacji prozwierzęcych"

11


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat