Przegrana po wyrównanej walce

Piotrkowianin Poniedziałek, 25 marca 20245
Piotrkowianin był bliski sprawienia niespodzianki i zdobycia punktów w Zabrzu. Zespół Michała Matyjasika zagrał z kandydatem do medalu jak równy z równym. Do końca wynik spotkania był otwarty, ale to gospodarze ostatecznie wygrali jedną bramką 26:25 (18:16).
fot.: Orlen Superliga/ Paweł Franzke fot.: Orlen Superliga/ Paweł Franzke

Wynik spotkania otworzył Jan Stolarski, ale już po chwili był remis, kiedy Damiana Chmurskiego pokonał Rennosuke Tokuda. I taki przebieg miała praktycznie cała pierwsza połowa. Zarówno Górnik, jak i Piotrkowianin kilka razy wyszły na 1-2 bramkowe prowadzenie, ale za każdym razem przewaga była niwelowana i na świetlnej tablicy najczęściej widniał remis. Przy stanie 14:14 cztery bramki z rzędu rzucił Górnik i wygrywał w 28. minucie 18:14. Skuteczny rzut karny Marcina Matyjasika i bramka Filipa Wadowskiego ustaliły wynik pierwszej odsłony na 18:16.

 

Dużo mniej bramek kibice zobaczyli po przerwie. To zasługa dobrej gry w obronie obu drużyn i bramkarzy. W 48. minucie, po bramce Kamila Mosiołka, znów mieliśmy remis (22:22). Po nerwowej końcówce jednym trafieniem lepszy okazał się Górnik, który wygrał ostatecznie 26:25. 

Myślę, że w ostatniej akcji zabrakło już trochę sił i trzeźwego umysłu. Sytuacja była dobra, niemniej bramkarz Górnika popisał się dobrą interwencją. Zabrakło trochę szczęścia - mówił tuż po meczu Damian Chmurski, bramkarz Piotrkowianina. 

Sezon zasadniczy Piotrkowianin zakończy spotkaniem we własnej hali z Grupą Azoty Unią Tarnów. Mecz odbędzie się w Wielką Sobotę (30 marca), a początek zaplanowano na 18:00.

 

Górnik Zabrze - Piotrkowianin 26:25 (18:16)


Piotrkowianin: Chmurski - Wawrzyniak 1, Stolarski 4, Dróżdż, Matyjasik 4/2, Szopa 1, Wadowski 4, Żyszkiewicz 5, Runowski 1, Pożarek, Mosiołek 4, Kowalski, Krajewski 1.
Rzuty karne: 2/3
Kary: 14 min (Wawrzyniak x2, Stolarski, Runowski, Pożarek, Mosiołek, Krajewski)

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (5)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
kibic ~kibic (Gość)02.04.2024 10:05

A o meczu w Wielką Sobotę to nie piszecie? Już nikogo to nie interesuje, czy co?

20


Ja ~Ja (Gość)25.03.2024 15:11

Wynik tego meczu jest zasługą Damiana Chmurskiego. Gdyby nie jego interwencje była by egzekucja. Mnóstwo strat i niecelnych rzutów. Nie zmienia się nic. Górnik po prostu grał przeciętnie. Brawo Damian.

30


gian ~gian (Gość)25.03.2024 09:20

Ładnie grali brawo, Ale wynik niezadowalający. Kibicujemy

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat