Przed nami długi weekend. Na drogach dużo więcej patroli

PolicjaŁódzkie Piątek, 06 stycznia 202311
Przypadające w tym roku piątkowe święto Trzech Króli to okazja do przedłużenia weekendu. Policjanci garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariusze z grupy Speed na terenie całego województwa rozpoczną go działaniami pn. „Kierujący – Pieszy”. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Podczas długiego weekendu, mundurowi skupią się przede wszystkim na przekroczeniach dopuszczalnej prędkości, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Sprawdzą również stan techniczny pojazdów. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym,

18 wypadków drogowych w których zginęły 3 osoby, a 17 zostało rannych. 1087 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i 46 ujawnionych nietrzeźwych kierujących – to bilans kilku pierwszych dni nowego roku. Śliska nawierzchnia, kiepska widoczność w połączeniu z nieostrożnością uczestników ruchu drogowego to przepis na wypadek drogowy - mówi mł.asp. Aneta Błędniak – Kałka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

I pomimo, iż z zagrożeniem bezpieczeństwa powinni się liczyć wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, to o swoje bezpieczeństwo w głównej mierze powinni zadbać piesi. Niestety w tych jakże trudnych warunkach są oni zupełnie niewidoczni na drodze. Wciąż mimo wielu apeli policjantów drogówki o używanie elementów odblaskowych - apele te nadal są wielokrotnie bagatelizowane.

Wielu pieszych uważa, że skoro ja widzę pojazd, to na pewno kierowca widzi mnie. Niestety statystyki potrąceń pieszych ewidentnie zaprzeczają takiej tezie. Przykłady takich zachowań można mnożyć, na drogach giną piesi którzy pomimo nakazu używania elementów odblaskowych (poza obszarem zabudowanym) tego obowiązku nie realizują, giną również Ci którzy w miastach poruszają się drogami nieoświetlonymi i nie dają kierowcy najmniejszej szansy na ich zauważenie. Takim przykładem jest zdarzenie z 3 stycznia 2022 roku, gdzie kierujący samochodem ciężarowym na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi, poza obszarem zabudowanym potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym wprost pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych - wyjaśnia mł. asp. Aneta Błędniak - Kałka.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci przede wszystkim apelują o przestrzeganie przepisów. Na drodze nic nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

śmieszek ~śmieszek (Gość)07.01.2023 10:50

Jadąc dzisiaj ulicą Żelazną w Piotrkowie jakże Trybunalskim zauważyłem ,że wszyscy przede mną jadą tak jakoś dziwnie. W pierwszej chwili pomyślałem czyżby wszyscy byli nawaleni? W pewnym momencie niechcący zacząłem się zachowywać tak samo. I wtedy mnie "olśniło" /nie jestem zbyt bystry/ a to ulica Żelazna tu się różne rzeczy mogą się dziać. I tak jadąc slalomem ,ostrożnie dojechałem do ronda. Wnioski ,kto nie musi niech tamtędy nie jedzie szczególnie po zmroku.

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.01.2023 20:25

A kogo jeszcze stać jest na alkohol? Ja nawet przestałem kupowac jedzenie

21


Leroi marlin ~Leroi marlin (Gość)07.01.2023 00:32

Więcej patroli z tej samej ilości policjantów. Szok.

21


Nuna ~Nuna (Gość)06.01.2023 20:13

Od wczoraj nie pije i jestem dumna

11


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.01.2023 20:05

Dmuchanie jest nie zgodnie z kodeksem

01


A La kaczka ~A La kaczka (Gość)06.01.2023 15:25

Dlaczego portal nie dodaje wszystkich komentarzy tylko wybrane???

40


Nowy rok ~Nowy rok (Gość)06.01.2023 15:10

to trzeba pracować na premie, nowe statystyki, no i wrzucić do budżetu kasę której nie ma, teraz to każdy jest traktowany jak potencjalny przestępca nie tylko kierowca, jakby się przyjrzeć działaniu policji to już nie jest dawna policja, teraz za wszystko punkty i kasa, ciekawe czy mogą spać po nocach po swoich poczynaniach, nie dość że ciężko kredyty itp., to policjanci zachowują się jak sępy kasa...kasa..kasa,nie zajmują się już tym czemu mieli służyć, nie wspomnę o młodzieży którą policja zatrudniła, tu by się było można zastanawiać czy potrafią myśleć...sami chodzą trójkami a jak widzą dwóch stojących to każą się rozejść. bo to już zgromadzenie no cyrk, kto ich uczy takich zachowań i to szastanie mandatami, władzę poczuli,jak potrzebna pomoc lub rozruba to nie ma kto przyjechać i ogarnąć sytuację, ot nasza policja.

50


Seba ~Seba (Gość)06.01.2023 11:51

Byle tylko dmuchać nie kazali.

02


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat