Szpital onkologiczny w Tomaszowie Mazowieckim jest jednym z 10 ośrodków realizującym ogólnopolski program wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi. Niezależnie od Tygodnia Profilaktyki, każdy w wieku 40-65 lat, kto ma objawy przewlekłej choroby laryngologicznej, powinien zainteresować się profilaktycznymi badaniami. Szpital z Tomaszowa oraz partnerzy programu, w ramach programu profilaktycznego, przebadali już ponad 5 tys. pacjentów! Program realizowany będzie do połowy przyszłego roku. Szczegóły i dane kontaktowe do rejestracji znajdują się na portalu programu: profilaktygis.pl.
Nowa metoda leczenia w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim
Brachyterapia to nowa metoda leczenia w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim, której 16 września poddano pierwsze pacjentki.
Brachyterapia to rodzaj radioterapii, w odróżnieniu od generowania promieniowania poprzez akceleratory liniowe, używa się tu izotopu promieniotwórczego, umieszczonego w guzie nowotworowym lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Tą metodą można leczyć szereg nowotworów. W Tomaszowie Mazowieckim na początek brachyterapię zaproponowano pacjentkom chorym na nowotwory szyjki macicy, piersi i inne tzw. ginekologiczne.
Programy lekowe szansą dla pacjentów
Specjalistyczny Szpital Onkologiczny w Tomaszowie Mazowieckim realizuje programy lekowe. To terapie dla pacjentów, u których podstawowe, refundowane leczenie chemioterapią, nie przynosi rezultatów. Zakontraktowane programy lekowe to inaczej kosztowne terapie, które refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Szpital onkologiczny w Tomaszowie Mazowieckim ma 24 programy lekowe. Są one wymienione na stronie nu-med.pl.