Prezydent podjął decyzję

Poniedziałek, 04 marca 2024249
Krzysztof Chojniak powalczy o kolejną kadencję na urząd prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Taką decyzję ogłosił podczas konwencji wyborczej zorganizowanej przez KWW "Razem dla Piotrkowa". Przedstawione zostały także listy kandydatów do rady miasta.

Ładuję galerię...

Od 2006 roku Krzysztof Chojniak sprawuje funkcję prezydenta. W kwietniowych wyborach samorządowych obecny prezydent będzie walczył już o swoją piątą kadencję. W trakcie konferencji zorganizowanej w hotelu Agat w Piotrkowie Krzysztof Chojniak zapowiedział, na czym chciałby się skupić w kolejnych latach.

Z przykrością obserwujemy spory partyjne na szczeblu krajowym. Nam do tego partyjniactwa daleko. Naszą partią jest Piotrków. Chcemy realizować to, co rozpoczęliśmy i kontynuować dobre zmiany na lepsze w naszym mieście - mówi Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa. - Nasz program jest realny. Dalekim mi jest ściganie się na różnego rodzaje pomysły z punktu widzenia populistycznego dość atrakcyjne, ale bardzo często nijak się mają do realiów finansowych, prawnych, logistycznych, technologicznych. Dlatego bogatsi w doświadczenie proponujemy taki program, który jest ambitny, wynika ze wsłuchiwania się w głos mieszkańców, ale jednocześnie jest programem realnym, opartym na konkretnych faktach i dokumentach - dodaje Krzysztof Chojniak.

W tej kampanii wyborczej obecnie urzędujący prezydent Piotrkowa zapowiedział, że skupi się na następujących filarach: zielonym mieście, bezpieczeństwie infrastrukturalnym, przestrzeni miejskiej po rewitalizacji, wzmocnieniu gospodarczej atrakcyjności miasta, zagospodarowaniu terenów wokół Bugaju, aktywności fizycznej i ochronie zdrowia, edukacji i rozwoju personalnym, ograniczeniu ubóstwa i wykluczenia społecznego oraz stawianiu na kulturę.

 

W ostatnich wyborach samorządowych w 2018 roku Krzysztof Chojniak wygrał wybory w II turze. Wtedy to z blisko 70% poparciem pokonał kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Marlenę Wężyk-Głowacką, która także w tym roku ubiega się o urząd prezydenta Piotrkowa.

 

KWW Razem dla Piotrkowa ogłosił także listy kandydatów ubiegających się o miejsca w radzie miasta:

 

Okręg 1

 

1. Lech Kaźmierczak
2. Urszula Czubała
3. Andrzej Ziębakowski
4. Przemysław Winiarski
5. Henryka Zawiślak
6. Izabela Misztela
7. Marian Błaszczyński

 

Okręg 2

 

1. Krzysztof Chojniak
2. Jadwiga Wójcik
3. Sylwia Więcławska
4. Zbigniew Paradowski 
5. Barbara Woźniakowska
6. Jakub Krężel
7. Michał Czarczyk

 

Okręg 3

 

1. Monika Tera
2. Rafał Czajka
3. Bogumił Pęcina
4. Magdalena Majos
5. Dariusz Zimowski
6. Beata Stępień
7. Gabriel Eksman
8. Sylwia Skórkowska
9. Elżbieta Pilarczyk

 

Okręg 4

 

1. Piotr Masiarek
2. Bogusław Łukaszewski
3. Danuta Szwedo
4. Leszek Heinzel
5. Rafał Pietras
6. Sylwia Bednarek
7. Marzena Rumińska-Filipek
8. Andrzej Kacperek  

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

13


Komentarze (249)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

politolog ~politolog (Gość)19.03.2024 09:17

Należy zmienić "zarządzających" w Piotrkowie Tryb., ponieważ degradacja miasta postępuje w zastraszającym tempie w każdej dziedzinie.

20


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)18.03.2024 21:37

Wygrana obecnego prezydenta, zwiększy zubożenie mieszkańców, doprowadzi do jeszcze większego wyludniania miasta, a także do postępującej degradacji stanu ulic. Brak rozwoju gospodarczego zmusi wykształconą młodzież do migracji w poszukiwanie pracy w innych miasta Polski.

30


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)18.03.2024 09:34

Korzystając ze wspaniałej okazji jaką Państwo dajecie internautom do wypowiedzi na różne tematy, a w tym konkretnym przypadku na temat wyboru prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, apeluję niniejszym do wszystkich kandydatów na to stanowisko, aby opublikowali na portalu epiotrkow.pl swoje programy wyborcze. Miasto obwieszone jest w każdym możliwym miejscu ich fotografiami i hasełkami, ale brak obiecanek (ale nie cacanek!!!), co chcą konkretnego zdziałać dla mieszkańców Piotrkowa w trakcie swojej prezydenckiej kadencji. Bo samą chęć bycia prezydentem może mieć każdy Dyzio marzyciel.

30


wwolny ~wwolny (Gość)14.03.2024 17:12

Prezydent Chojniak stworzył w mieście układ TBS swoi ludzie ,spółki miejsce i można długo , nie wygodnych zwalniał z pracy w naszym mieście ma dobrze chojniak i klika z nim związana , trzeba odsunąć to towarzystwo od władzy

50


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)13.03.2024 18:23

Nie mam nic przeciwko panu Krzysiowi Chojniakowi i jego ekipie, ale uważam, że należałoby wreszcie innym udostępnić te profity związane ze stołkami w tzw. magistracie i w firmach z nim związanych. Poza tym dobrze zrobi obecnej ekipie odmiana zajęcia i wzięcie się do konkretnej roboty, co korzystnie wpłynie na samopoczucie, bo siedzenie godzinami za biurkami, stolikami odbija się negatywnie na stan zdrowia i jest powodem wielu poważnych chorób zawodowych związanych właśnie z tzw. zasiedzeniem. Odnowa, a nie od nowa - niech to będzie hasłem nadchodzących wyborów w trybunalskim grodzie.

32


bert ~bert (Gość)09.03.2024 14:42

Piotrkowianie nie zapomną Chojniakowi przy urnach wyborczych za stworzoną przez niego " pajęczynę Chojniaka " ,czyli kolesi bez kwalifikacji na intratnych stanowiskach w spółkach miejskich . Nie zapomnimy tego panie Chojniak. Miasto to nie wasz prywatny folwark.

91


i tak ~i tak (Gość)06.03.2024 12:48

Pan Prezydent Chojniak ma poparcie większości mieszkańców.

417


piękny i młody ~piękny i młody (Gość)11.03.2024 15:17

Do jakiej kosmetyczki chodzi pan president?
Czy pan president zażywa odmładzających np. w kozim mleku?

60


Bebehe ~Bebehe (Gość)06.03.2024 14:27

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Opanowany, skromny z wysoką kulturą osobistą. Nie poniża i nie ubliża innym kandydatom tylko skupia się na tym co sam chce zrobić. Za to pani Marlena jedyne co potrafi to wytykać błędy innym.

316


piotrowianin ~piotrowianin (Gość)09.03.2024 21:40

To nasze piotrkowskie miasta potrzebują nowych twarzy ,potrzebują nowego oddechu ,świeżej krwi i to na każdym szczeblu samorządu....można odnieść wrażenie że obecne władze za bardzo przyrosły do stołków i oderwały się od społeczeństwa a realizują tylko i wyłącznie postulaty małej pewnej grupy

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat