Powstaje ścieżka rowerowa między Piotrkowem a Przygłowem. Kiedy będzie gotowa?

Strefa FM Poniedziałek, 13 maja 202455
Trwa budowa ścieżki rowerowej między Piotrkowem a Przygłowem. Nowa droga dla rowerzystów ma być gotowa jesienią tego roku.

Ładuję galerię...

Prace prowadzone są na całym odcinku, jednak ich zaawansowanie jest różne.

Największe zaawansowanie prac jest między Poniatowem a Przygłowem. Tam na niektórych fragmentach jest już docelowa warstwa ścieralna, czyli nawierzchnia po której się będą się poruszali rowerzyści. Nieco mniejsze zaawansowanie jest na odcinku między Piotrkowem a Poniatowem. W tym przypadku układamy dopiero dolne warstwy konstrukcji tej drogi rowerowej. Przewidujemy, że całość powinna być gotowa jesienią, wtedy rowerzyści będą mogli już z tej trasy korzystać - mówi Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Wyjątkiem będzie jednak brakujący odcinek w Przygłowie. Powstanie on później, w ramach innej inwestycji drogowej w tym miejscu.

W przyszłości zostanie on wybudowany w ramach rozbudowy skrzyżowania, która ma poprawić przejezdność i bezpieczeństwo. Przypominam, że w ramach tej inwestycji pojawią się pasy dla skręcających w lewo. W ramach tej właśnie inwestycji zostanie dobudowany ten brakujący odcinek ścieżki rowerowej - wyjaśnia Maciej Zalewski. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

15

5


Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tetryk ~Tetryk (Gość)13.05.2024 14:03

Widać że s12 powstaje na naszych oczach;)

121


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.05.2024 13:32

Powstanie ale kiedy?

51


Goha ~Goha (Gość)13.05.2024 13:20

Super sprawa. I tak dalej aż nad zalew.

102


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat