Powiat piotrkowski świętował 15. urodziny

Poniedziałek, 03 marca 201436
Powiat piotrkowski świętował w niedzielę swoje 15. urodziny. Uroczystą galę z tej okazji zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury w Wolborzu.
Powiat piotrkowski świętował 15. urodziny

Uroczystości rozpoczęły dzieci z piotrkowskiego Przedszkola im. Bojanowskiego z Piotrkowa, które tradycyjnie zaśpiewały i zatańczyły w barwnych, ludowych strojach. Kiedy przedszkolaki zeszły ze sceny wszystkich zgromadzonych na sali gości powitali Stanisław Cubała – starosta piotrkowski i Ireneusz Czerwiński – przewodniczący Rady Powiatu.

 

- 15 lat minęło tak szybko – mówił starosta. - Dzisiejsze urodziny są taką szczególną okazją, aby podziękować wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tworzeniu dorobku powiatu piotrkowskiego. Dlatego właśnie zaprosiliśmy działaczy z terenu, sołtysów, burmistrzów, wójtów, przedstawicieli OSP, kół gospodyń wiejskich. Wręczymy im medale okolicznościowe i podziękujemy za dotychczasową współpracę.

 

- Jesteśmy samorządem usługowym i nastawiamy się na to, aby pomagać ludziom w trudnych sytuacjach. Myślę, że to nam się udaje, chociaż mamy jeszcze wiele do zrobienia. Doskonalimy pracę naszych urzędników. Ciągle się dokształcamy, chociaż skoro 95% naszych klientów jest zadowolonych, to chyba jest dobrze - mówił Stanisław Cubała.

 

Przypominamy, że 14 marca Starostwo przeprowadza się do nowej siedziby (budynek przy ul. Dąbrowskiego). - Myślę, że będą tam lepsze warunki dla naszych interesantów. Będzie taniej, bo nasza obecna siedziba (przy al. 3 Maja 33) jest bardzo droga w utrzymaniu - dodaje starosta.

 

Stanisław Cubała zamierza oczywiście startować w listopadowych wyborach samorządowych. - Od 24 lat jestem samorządowce. Lubię to, co robię, lubię współpracować z ludźmi.

 

Ireneusz Czerwiński w samorządzie powiatu pracuje od 8 lat. - Pierwsza kadencja to nauka, druga... również - mówi. - To służba, ale miła służba.

Jak ocenia minione lata przewodniczący Rady Powiatu? - To reformy, to zmiany, budowa dróg, reforma Domu Pomocy Społecznej, zmiany w Domu Dziecka w Sulejowie, zmiany w szkolnictwie, które musiały nastąpić. Przed nami trudne decyzje, poszukiwanie nowej strategii, nowych kierunków.

 

Od lat toczy się dyskusja – likwidować powiaty czy nie likwidować. Czerwiński nie ma wątpliwości. - Powiaty są potrzebne, bo scalają małe ojczyzny – mówi. - Bo gromadzą ludzi – w naszym przypadku – z 11 gmin. Bo sytuacja jest trudna. Bo jesteśmy w bardzo specyficznej sytuacji, kiedy obok siebie istnieją dwa potężne powiaty: grodzki i ziemski.

 

Kondycję powiatu piotrkowskiego wysoko ocenia Paweł Bejda, wicewojewoda łódzki. - Powstanie powiatów 15 lat temu było wg mnie dobrym posunięciem. To są małe ojczyzny, to są struktury, gdzie... wszystko jest pod ręką – starosta, radni, gminy, wójtowie. Powiat piotrkowski przoduje w wykorzystaniu środków na przebudowę dróg lokalnych („schetynówki”), w tym roku zdobył II miejsce. Tutaj w Piotrkowie są dobrzy gospodarze – mówi Bejda. - To naprawdę dobry powiat. Typowo rolniczy, ale siła jest w ludziach, w bardzo dobrych wójtach, burmistrzach.

 

15. urodziny naszego powiatu to również wręczenie statuetek „Złoty Kłos Samorządu Ziemi Piotrkowskiej” osobom współpracującym na rzecz rozwoju ziemi piotrkowskiej. A te otrzymali: Jolanta Chełmińska – wojewoda łódzki, Paweł Bejda – wicewojewoda, Marek Mazur - przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Tadeusz Karcz – przez Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Piotrkowie, Jan Sachrajda – prezes honorowy Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Piotrkowie, Włodzimierz Kapiec – komendant miejski PSP w Piotrkowie, Leon Fortak – wieloletni wójt Czarnocina (przewodniczący Rady Powiatu I kadencji), Bogdan Kazub - wieloletni wójt Woli Krzysztoporskiej (przewodniczący RP II kadencji), Andrzej Jaros – radny powiatu (przewodniczący RP III kadencji), Ireneusz Czerwiński – przewodniczący Rady Powiatu obecnej kadencji, Stanisław Cubała – starosta, Grzegorz Adamczyk – wicestarosta, Janusz Misztela – skarbnik powiatu, Elżbieta Ościk – burmistrz Wolborza, Stanisław Baryła – burmistrz Sulejowa, Wojciech Błaszczyk – wójt Łęk Szlacheckich, Roman Drozdek – wójt Woli Krzysztoporskiej, Janusz Jędrzejczyk – wójt Rozprzy, Piotr Łysoń – wójt Ręczna, Marceli Piekarek – wójt Moszczenicy, Alojzy Włodarczyk – wójt Gorzkowic, Edwarda Wójcik – wójt Grabicy.

 

W programie niedzielnych uroczystości znalazły się również występy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu piotrkowskiego, a także koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

CS ~CS (Gość)03.03.2014 11:37

"Przy-okazji" napisał(a):
1) Ważne, że Mazur był. Bez niego żadna impreza nie ma racji bytu.


Akurat to nie sam Mazur był, tylko jeden z jego sobowtórów.

70


Hrabia Ponimirski ~Hrabia Ponimirski (Gość)03.03.2014 11:24

Popatrzcie na te mużyckie gęby pasożytów. Niezmienne od 15 lat sobie wegetują. Czy efekty pracy tego towarzystwa są rzeczywiście tak dobre,że już nikt inny tego lepiej robić nie potrafi? Czy po prostu system jest tak głupi iż pozwala trwać klice opartej na kolesiostwie nepotyzmie i korupcji.

112


tyczka ~tyczka (Gość)03.03.2014 11:07

gratuluję organizacji i 15 lat działalności. a na malkontentów proszę nie zważać. wszystkim nikt nie dogodzi

39


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)03.03.2014 10:56

Z tego co śledzę przez 15 lat nie było imprezy za swoją kasę.A zarabiają powyźej 10.000 tys.miesięcznie.Czy oni są tak dobrzy i kochani przez wyborców, czy mają swoich w komisjach wyborczych?Czas to towarzystwo wzajemnej adoracji zmienić.
Czas to towarzystwo wzajemnej adoracji zmienić.

122


Imię Imięranga03.03.2014 10:56

Dlaczego na epiotrkow.ru nie ma ani słowa o obchodach Żołnierzy wyklętych? Czyżby slogan "cała prawda o regionie" przejęli po TVN-e?

61


ochlaj ~ochlaj (Gość)03.03.2014 10:28

Obstawiam, że kosztowało to kilkadziesiąt tysięcy. Kilkanaście tysięcy to koszt statuetek, a było ich mnóstwo, zaproszeń, dekoracji i filmu. Gdzie gaża Włodeckiego, i przed wszystkim katering. Przecież żarcie i gorzała kosztują. Może jest jakiś radny, który podejmie temat.

92


pokrętnie... ~pokrętnie... (Gość)03.03.2014 10:23

Oj Panie Czerwiński! Jaki się z Pana dyplomata zrobił. MZK w Sulejowie jest w skandalicznej sytuacji finansowej. Pracownicy zarabiają grosze, a Pan się w najlepsze bawi z Panem Cubałą i innymi z siebie zadowolonymi "samorządowcami" w politykę.Jeżeli Pan chce kandydować dalej do powiatu, to zostaw Pan to dyrektorowanie w Sulejowie, ktoś kto naprawdę się zna na tej robocie wyprowadzi ten zakład na prostą. Takie ślizganie się kiedyś wyjdzie Panu bokiem. Myślę, że WYBORCY nie dadzą Panu w jesiennych wyborach żadnych szans.Wystarczy już tego udawania i miżdżenia się.

83


brawo ~brawo (Gość)03.03.2014 10:09

Jak widać poza występującymi sama młodzież.

40


~chylę czoła ~~chylę czoła (Gość)03.03.2014 09:46

Panie Starosto gratuluję wspaniałej uroczystości, niezapomnianych wrażeń i dziękuję, że pamięta Pan o wszystkich mieszkańcach, którym zależy na dobru tego powiatu. Życzę, aby powiat piotrkowski rozwijał się tak dynamicznie jak dotąd. Oddaję już dziś na Pana swój głos.

210


radzio ~radzio (Gość)03.03.2014 09:37

a za czyje się bawili

62


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat