Porażki Piotrcovii i Piotrkowianina

Kraj Sobota, 09 listopada 201911
Obydwa piotrkowskie zespoły przegrały w halach rywali, piotrkowianki uległy w Elblągu tamtejszemu Startowi 30:33 (13:13), natomiast Piotrkowianin nie poradził sobie z Sandrą SPA Pogonią Szczecin, która wygrała 33:29 (16:13).

Lepiej mecz w Elblągu rozpoczęły piotrkowianki, ale zaledwie kilkadziesiąt sekund później gospodynie prowadziły już 5:2. Podopieczne trenera Krzysztofa Przybylskiego zdołały zniwelować tę przewagę i w 17. minucie po trafieniu Aleksandry Oreszczuk prowadziły 10:7, do szatni zeszły jednak remisując 13:13. Po przerwie gospodynie przejęły inicjatywę, prowadząc nawet 21:15, ostatecznie wygrały 33:30.

Piotrcovia wygrała do tej pory zaledwie dwa mecze, a przegrała sześć i plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli. 16 listopada nasz zespół podejmie Metraco Zagłębie Lubin, mecz rozpocznie się o godzinie 17.00, to będzie ostatni pojedynek przed dłuższą przerwą, spowodowaną meczami reprezentacji.

Piotrcovia zmierzyła się w sobotę z zespołem z czołówki, natomiast rywal Piotrkowianina wydawał się być w jego zasięgu, zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie skuteczniejsi byli jednak szczecinianie i to oni wygrali to spotkanie. Piotrkowianin zajmuje w tej chwili 10 . miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Kolejny mecz piotrkowski zespół rozegra już w najbliższą środę, 13 listopada, do Piotrkowa Trybunalskiego przyjedzie NMC Górnik Zabrze. Początek meczu o godzinie 18.00.

Start Elbląg 33:30 (13:13) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Oreszczuk 7/1, Sobecka 6/5, Klonowska 6, Charzyńska 5, Ciura 4, Dorsz 1, Gajewska 1, Joia.

Sandra SPA Pogoń Szczecin 33:29 (16:13) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Kot, Procho, Pyrka 1, - Swat 8, Sobut 4, Nastaj 3, Iskra 3, Woynowski 2, Szopa 2, Turkowski 1, Rutkowski 1, Tórz,