Pomogli poprzez sport. Przeszli, pobiegli, pojechali, aby wesprzeć WOŚP

Niedziela, 28 stycznia 202411
Mieszkańcy Piotrkowa i regionu ponownie nie zawiedli. Już po raz ósmy wzięli liczny udział w biegu "Policz się z cukrzycą", który miał miejsce na Wierzejach. Na starcie stanęło ponad 200 uczestników.

Ładuję galerię...

Bieg "Policz się z cukrzycą" ma już 17-letnią historię. Natomiast w Piotrkowie odbywa się od 8 lat. Jak co roku łączony jest on z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

Jest to akcja, która od 17 lat prowadzona jest w Warszawie. My w Piotrkowie dołączyliśmy do niej 8 lat temu. Przez te wszystkie lata zebraliśmy już łącznie 50 tys. złotych. Jest to już całkiem pokaźna cegiełka. Coraz bardziej widzę, że ten sport zakorzenia się nam i wchodzi w naszą codzienność - mówi współorganizator Agnieszka Chwałowska z Fudu Sport Team.

 Wszyscy sympatycy aktywności fizycznej mogli przebiegnąć dystans 5 km. Taki sam odcinek do przejścia mieli zwolennicy nordic walking.

Pokijkowani grają drugi raz, dlatego że powstaliśmy jako grupa 2,5 roku temu. Od początku swojej działalności chcieliśmy pomagać. Na całe szczęście sport jest taką działalnością, która łączy, a nie dzieli. Nie było żadnego problemu w tym, aby połączyć siły i zrobić coś naprawdę bardzo fajnego - mówi współorganizator Tomasz Gajda z Pokijkowani Nordic Walking Piotrków.

Uczestnicy, którzy wybrali rower, mieli do przejechania 8 km. Powstała także kategoria dla dzieci, której dystans wyniósł 2,5 km.

Jesteśmy bardzo naładowani pozytywną energią. Dla nas taka pogoda do aktywności jest jak najbardziej wskazana. Szkoda, że nie ma mrozu, ale nie można mieć wszystkiego. Będziemy biec, jeździć rowerami, kibicować, dopingować. Bardzo chętnie wspieramy wszystkie tego typu akcje - mówił tuż przed startem Błażej Baranowski z "Wierzejskich Morsów".

Po ukończeniu rywalizacji na wszystkich czekały pamiątkowe medale.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pomyśl ~Pomyśl (Gość)28.01.2024 12:10

W jaki sposób pomagamy chodząc po lesie?

05


gian ~gian (Gość)28.01.2024 13:11

Super inicjatywa:) szukajmy tego co łączy ludzi.

80


Ruda ~Ruda (Gość)28.01.2024 12:30

Też byłam, biegam w butach za 450zl więc wiem co to sport

14


Biegacz cirkit ~Biegacz cirkit (Gość)28.01.2024 12:43

Ja biegam codziennie przez cały rok i to gratis

32


zagubiony ~zagubiony (Gość)28.01.2024 12:33

Czy entropia jest przeciwieństwem antropi?

02


go?ć_poradnia ~go?ć_poradnia (Gość)28.01.2024 12:23

Dzieci zgrzane, spocone. Potem taka mamuśka przychodzi do mnie bo bąbelek źle się czuje i ma gorączkę. No tak fotki i lans jest na pierwszym miejscu, nawet kosztem zdrowia swojego dziecka.

24


Fit mama ~Fit mama (Gość)28.01.2024 12:20

Sorry ale nie będę jeździła po błocie nowym gravelem

23


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat